Актуально як ніколи: які існують головні правила домедичної допомоги для цивільних

Актуально как никогда: какие существуют главные правила домедицинской помощи для гражданских

Медики озвучили основні правила домедичної допомоги для цивільних.

МОЗ зібрав головні правила домедичної допомоги для цивільних.

Про це пише uaheath в Instagram.

Домедична допомога: базові правила

  • Власна безпека – пріоритет. Якщо небезпечна ситуація продовжується (обстріл, ви чуєте звуки наступної ракети, все ще летять уламки) – треба спочатку убезпечити себе. І тільки коли стане безпечно – бігти допомагати іншим.  Якщо раптом поранена людина зовсім поруч і ви можете забрати її з собою в безпечне місце – дійте.
  • Оцініть стан постраждалого. Чи дихає людина? (нормальне дихання = не менше 2-3 видихи за 10 сек). Чи у свідомості вона? Чи розуміє, де вона?  (поставте пару питань: як звати, чи в курсі, в якому вона місті тощо) Огляньте на предмет відкритих ран, переломів тощо (нічого не чіпайте, просто відмітьте, чи є вони).
  • Телефонуйте 103. Розкажіть їм про стан постраждалого) і місце, куди їхати. Також можна дзвонити в поліцію (102) або в пожежну службу (101).
  • Зупиніть кровотечі. Сумніваємось, що у вас з собою буде джгут чи турнікет, але тугу пов’язку ви точно можете зробити з шарфа, відірвати рукав сорочки/футболки, широкий пояс тощо. Зафіксуйте час її накладання. Накладати таку пов’язку треба максимально високо на пораненій кінцівці. Якщо все ж нічого під рукою немає – тисніть на рану. Тримайте до приїзду медиків.
  • Якщо людина без свідомості, але з ознаками життя і  кровотечу ви зупинили: перевірте, чи не ускладнює дихання сторонній предмет. Треба забезпечити прохідність дихальних шляхів, а там можуть бути  непотрібні предмети, наприклад земля, уламки, можливо, блювотні маси. Приберіть їх із рота/носа, якщо можете це зробити.
  • Якщо людина без свідомості, але з ознаками життя і кровотечу ви зупинили: потрібно, щоб людина була у стабільному боковому положенні до приїзду медиків. Будь ласка, залишайся з нею поки не передасте її лікарям, бо людина може отямитись, бути в шоку, зняти з себе турнікет тощо.
  • Якщо людина без свідомості, без ознак життя і кровотечу ви зупинили: починайте серцево-легеневу реанімацію. 

https://tsn.ua/zdorovya/korysni-statti/aktualno-yak-nikoli-yaki-isnuyut-golovni-pravila-domedichnoyi-dopomogi-dlya-civilnih-2185192.html

 

 

Джерело

Новости Украины