ATACMS для України та безпілотники від Канади та Нідерландів: головні новини ранку 20 лютого

Військовослужбовець запускає дрон у Житомирській області, Україна. Фото: Getty Images.

США у перших пакетах допомоги для України можуть відправити далекобійні ракети ATACMS, Канада та Нідерланди оголосили про поставки безпілотників в Україну і нова програма для українських біженців у Британії — Суспільне зібрало головні новини ранку 20 лютого.

США готуються передати Україні ракети ATACMS великої дальності

Після схвалення законопроєкту допомоги для України від США, то в одному із перших пакетів допомоги будуть ракети ATACMS великої дальності, які здатні вразити контрольований Росією Крим. Про це повідомляє канал NBC News з посиланням на джерела.

Зараз США схиляються до відправлення версії ракети більшого радіусу дії, за словами джерел видання. Це дозволить Україні завдати удару далі всередині контрольованого Росією Кримського півострова. Представники оборонного відомства повідомили NBC News, що США мають обмежений запас ATACMS і навряд чи відправлять їх в Україну без грошей на поповнення запасів США.

Канада передасть Україні понад 800 безпілотників SkyRanger R70

Міністр оборони Канади Білл Блер повідомив, що Оттава передасть Києву понад 800 безпілотників SkyRanger R70 у рамках додаткового пакета допомоги. Про це повідомляє CTV News.

Вартість безпілотників оцінюють у приблизно 95 мільйонів доларів. Це частина пакета допомоги у 500 мільйонів доларів, який у червні під час візиту до Києва оголосив прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо.

Очікується, що Канада поставить дрони SkyRanger до початку квітня 2024 року.

Нідерланди вже передають Україні безпілотники

Міністерка оборони Нідерландів Кайса Оллонгрен в інтерв'ю Delfi розповіла, що її країна вже передає безпілотники Україні для боротьби проти російської агресії.

На одній із попередніх зустрічей формату "Рамштайн" представники Латвії оголосили про створення коаліції дронів. Згодом Сполучене Королівство та Швеція приєдналися до так званого обʼєднання. Нині коаліція налічує вісім країн, включаючи Нідерланди.

"Я не можу назвати точну кількість, але ми вже передаємо безпілотники Україні. Звичайно, я думаю, що ця коаліція безпілотників дуже важлива, бо тепер ми об'єднаємо зусилля, а це означає, що ми зможемо збільшити кількість безпілотників, а також конкретизувати відповідно до потреб України", — сказала Оллонгрен.

Також Нідерланди стали частиною коаліції протиповітряної оборони. Посадовиця зауважила, що нині для України протиповітряна оборона залишається пріоритетом.

Шмигаль: Україна має всі існуючі системи протиповітряної оборони

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що Україна має всі існуючі системи протиповітряної оборони та запросив представників японського бізнес відвідати Київ. Про це голова уряду сказав на пресконференції у Токіо після Конференції з економічного розвитку та відбудови України, передає кореспондентка Суспільного.

Чиновник розповів, що від початку повномасштабного вторгнення, два роки тому, Україна отримала від партнерів не тільки військову, але й фінансову, гуманітарну, економічну та енергетичну підтримку.

"Зараз ситуація в Україні абсолютно інша, ніж була два роки тому, ми маємо всі існуючі системи протиповітряної оборони в Україні, нам потрібно більше, але Київ більш-менш захищений завдяки цьому", — заявив Шмигаль.

Україна та Японія ведуть перемовини щодо підписання угоду про гарантії безпеки

Україна працює з усіма країнами "Групи семи", зокрема Японією, щодо підписання угоди про гарантії безпеки. Про це сказав у коментарі Суспільному премʼєр-міністр України Денис Шмигаль під час сказав на брифінгу в Токіо після Конференції з економічного розвитку та відбудови України.

Першою угоду Україна підписала зі Сполученим Королівством. Минулого тижня президент Зеленський підписав наступні дві угоди про гарантії безпеки для України з Німеччиною та Францією.

"Зараз ми наполегливо працюємо з усіма іншими країнами G7, включаючи Японію, щоб підписати такі угоди про гарантії безпеки, які включатимуть військову та фінансову підтримку, під час цієї війни і після того, як ця війна закінчиться", — сказав Шмигаль у коментарі Суспільному.

Він додав, що у разі нової агресії з боку Росії, країни G7 та інші країни-партнери, які підпишуть цю декларацію, також нададуть Україні швидку підтримку.

Новости Украины