Азербайджан звинуватив Росію в порушенні союзницької декларації


Азербайджан звинуватив Росію в порушенні союзницької декларації

Фото: depositphotos.com

Міністерство закордонних справ Азербайджану звинуватило Росію в порушенні союзницької декларації між двома країнами, після того як МЗС РФ дозволило собі прокоментувати визнання Вірменією Карабаху частиною території Азербайджану.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

У суботу, 15 липня, російське міністерство заявило, що рішення Вірменії були ухвалені на «самітах під егідою Євросоюзу», і запропонувало провести власний саміт на рівні міністрів закордонних справ, але без ЄС. На думку росіян, рішення Вірменії кардинально змінює умови розміщення в регіоні російських військ.

В Азербайджані цю заяву сприйняли з «подивом та жалем».

«Ця заява МЗС РФ не відповідає Декларації про союзницьку взаємодію між Азербайджанською Республікою та Російською Федерацією. Спроби МЗС РФ коментувати та обумовлювати територіальну цілісність і суверенітет Азербайджанської Республіки в контексті визнання Карабаху як невід’ємної частини Азербайджану з боку прем’єр-міністра Вірменії […] мають неприйнятний характер», – заявило міністерство.

15 липня в Брюсселі відбулася тристороння зустріч президента Азербайджану Ільхама Алієва, прем’єр-міністра Нікола Пашиняна та президента Ради ЄС Шарля Мішеля.

Мішель заявив, що лідери Вірменії та Азербайджану повністю підтвердили свою повагу до територіальної цілісності та суверенітету один одного, «виходячи з розуміння того, що територія Вірменії становить 29 800 квадратних кілометрів, а Азербайджану – 86 600 квадратних кілометрів».

Він повідомив, що продовження переговорів у цьому форматі відбудеться восени, а у жовтні в кулуарах саміту Європейської політичної спільноти до них приєднаються лідери Франції та Німеччини.

  • 27 вересня 2020-го в Нагірному Карабаху почалися наймасштабніші з 1994-го бої з активним застосуванням Азербайджаном дронів. LIGA.net пояснювала, що відбувається, і вела хроніку.
  • У ніч проти 10 листопада Вірменія капітулювала.

Джерело

Новости Украины