Банки зобов’язали забезпечити безперебійну роботу 35% відділень у разі блекауту


Банки зобов’язали забезпечити безперебійну роботу 35% відділень у разі блекауту

Нацбанк України (Фото: depositphotos.com)

Національний банк України посилив вимоги до банків щодо роботи в умовах тривалої відсутності електропостачання, повідомляє пресслужба НБУ.

Банки повинні визначити в кожному регіоні перелік чергових відділень – щонайменше 35%, що надаватимуть послуги клієнтам в разі тривалої відсутності енергопостачання.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: коротко про важливе

Чергові відділення повинні бути забезпечені всім необхідним обладнанням та каналами зв’язку для безперервної роботи за відсутності електрики, а також додатковим персоналом, касовою технікою, банкоматами, готівкою.

Крім того, НБУ звернувся до банків з ініціативою щодо запровадження «банкоматного національного роумінгу», що передбачає встановлення єдиних розширених лімітів та скасування додаткових комісій на зняття готівки власниками карток інших банків в банкоматах.

«Це розширить можливості оперативного та зручного доступу громадян до власних коштів. Найбільші банки вже долучилися до цієї ініціативи», – йдеться в повідомленні.

  • Банківська система зберігає стабільність попри продовження енергетичного терору та масові ракетні удари по цивільній критичній інфраструктурі України, зазначають у НБУ.
  • Україна готується до атак ворога на банківську систему. Це питання розглядалось на нещодавньому засіданні Ставки Головнокомандувача. 

Джерело

Новости Украины