Без російського паспорта мелітопольці не зможуть виїхати з окупації — у чому причина

Без российского паспорта мелитопольцы не смогут выехать из оккупации - в чем причина

Окупаційна "влада" в захопленому Мелітополі та інших окупованих містах посилила тиск на українців, які не хочуть отримувати паспорти країни-агресора.

Людей позбавляють останніх засобів до існування, погрожують кинути за ґрати та відібрати дітей, але головне — без паспорта країни-агресора дуже важко вирватися з окупації.

Пекло завдовжки в рік

Опинитися в окупації не просто морально важко, а й смертельно небезпечно. Облави, які проводять російські силовики, огляд телефонів у пошуках проукраїнського контенту та інші "принади" змушують постійно бути насторожі.

На тимчасово окупованих територіях Запорізької, Донецької, Луганської, Херсонської та Харківської областей росіяни влаштували справжній терор українцям, які не бажають отримувати паспорт РФ.

"Судячи з усього, "владі" дали рознарядку, скільки українців вони повинні (на їхню думку) "ощасливити", — поділилася з OBOZREVATEL мешканка Запорізької області.

Найважче жителям невеликих населених пунктів, де все на виду. Зрадники України, які пішли в служіння окупантам, зараз відриваються на них на повну.

"Вони, я б сказала, ініціативно вислуговуються. Здають усіх і вся. Ходять разом з озброєними орками по домівках, наполягають на отриманні російських паспортів. Хором погрожують "депортувати" — це означає просто викинути тебе на вулицю з твого ж будинку", — розповіла жінка.

У Мелітополі так звана влада разом із представниками податкової служби рф заборонила здійснювати будь-які виплати та розрахунки громадянам, які не мають реєстраційного номера облікової картки платника податків росії. А його, своєю чергою, можна отримати виключно за наявності паспорта громадянина рф.

Жителям Токмака "влада" разом зі співробітниками ФСБ і зовсім погрожує відібрати дітей і вивезти їх у східні регіони Росії, якщо батьки не оформлять паспорти країни-агресора.

"Ми вже рік живемо як у в'язниці — під дулом автомата, але дуже віримо в швидке звільнення", — каже мешканка цього міста.

За словами співробітників СБУ, до служби почали надходити звернення з окупованих територій.

"Люди пишуть про те, як тиснуть на них та їхніх родичів. Наприклад, навіть власника маленького сільського магазину залякують і погрожують розправою, якщо той не отримає паспорта РФ і не переоформить за російськими законами свій скромний бізнес", — каже співробітник спецслужби.

За його словами, дуже важливо, щоб у листах вказували імена тих, хто примушує українців до отримання паспортів країни-агресора. Повний список e-mail регіональних відділень Служби безпеки України є на офіційному сайті, але ось актуальні для кількох областей:

  • УСБУ в Запорізькій області — [email protected]
  • УСБУ в Донецькій і Луганській областях — [email protected] і [email protected]
  • УСБУ в Харківській області — [email protected]
  • УСБУ в Херсонській області — [email protected]

Листи на ці адреси з конкретними фактами насильницької паспортизації та інших військових злочинів російських загарбників можуть надсилати і родичі українців, які ще перебувають в окупації.

Живий щит

Тим, хто не отримав російські паспорти, окупаційна влада обмежує навіть пересування. Таке нововведення запровадили, наприклад, у Луганській області.

"Нещодавно загарбники запровадили обмеження на вільне пересування між населеними пунктами для всіх цивільних, які не мають паспорта громадянина російської федерації. Під дію обмежень, зокрема, потрапили Старобільськ, Рубіжне та Станиця Луганська", — розповіли в ЛОВА.

Але найжахливіше те, що українці, які не хочуть отримувати паспорти рф, скоро не зможуть вирватися з окупації. Про це розповіли жителі захопленої частини Запорізької області.

"Виїхати з Мелітополя зараз можна тільки через рф, а з 1 червня пересуватися окупованою територією можна буде тільки після того, як отримаєш перепустку. А перепустку не дають, якщо в тебе немає російського паспорта. Ось таке замкнуте коло. Ми всі тепер заручники", — кажуть місцеві жителі.

Джерело

Новости Украины