Столична річка Либідь згадується в літописах Київської Русі в 968 році. У 1950-х роках її русло ще не було приховане бетонними плитами, а відкрита частина – не виглядала як смітник.
Унікальне фото того періоду були опубліковані у спільноті «Спрага»: в Києві цікаво» у соціальній мережі Facebook. Можна роздивитись, якою вона була понад 70 років тому.
«Річка Либідь у 50-ті. Фото зроблено у районі цирку», – йдеться в повідомленні.
На опублікованому знімку можна побачити, якою була ця річка у ті роки.
Либідь – річка, права притока Дніпра на території Києва. Її довжина становить 17,1 км. Існує думка, що річка Либідь отримала назву від імені сестри легендарних засновників Києва – Кия, Щека і Хорива. Річка згадується в літописах під 968 роком, коли літописець зазначає, що «не бяше лзѣ коня напоити на Лыбеди».
Майже все русло Либіді закріплено бетонним коробом, а на окремих ділянках взято в закриті колектори (під Повітрофлотським шляхопроводом та вздовж Саперно-Слобідської вулиці). Ділянку вздовж Саперно-Слобідської вулиці «заховали» у колектор наприкінці 1980-х років, коли прокладали прямий шлях на Південний міст через Дніпро, відкритий у 1990 році. Неподалік Лисої гори збереглася єдина ділянка, де річка тече у природному руслі.
Нагадаємо, загально відомо, що у Київського метрополітену є три лінії – червона, синя, зелена. Але мало хто з пасажирів мав можливість проїхати ще однієї гілкою – секретною, що об’єднує інші три.
Як повідомляв OBOZREVATEL, у 1960-х роках у Києві неподалік станції метро «Дніпро» виник легендарний ринок, більш відомий як «Бухара». Місце, де можна було придбати все необхідне для рибальства, було відоме далеко за межами столиці України.