Без сміття та бетону: у мережі показали, як виглядала річка Либідь у Києві в 1950-х роках. Унікальне фото

Столична річка Либідь згадується в літописах Київської Русі в 968 році. У 1950-х роках її русло ще не було приховане бетонними плитами, а відкрита частина – не виглядала як смітник.

Унікальне фото того періоду були опубліковані у спільноті «Спрага»: в Києві цікаво» у соціальній мережі Facebook. Можна роздивитись, якою вона була понад 70 років тому.

«Річка Либідь у 50-ті. Фото зроблено у районі цирку», – йдеться в повідомленні.

На опублікованому знімку можна побачити, якою була ця річка у ті роки.

Либідь – річка, права притока Дніпра на території Києва. Її довжина становить 17,1 км. Існує думка, що річка Либідь отримала назву від імені сестри легендарних засновників Києва – Кия, Щека і Хорива. Річка згадується в літописах під 968 роком, коли літописець зазначає, що «не бяше лзѣ коня напоити на Лыбеди».

Майже все русло Либіді закріплено бетонним коробом, а на окремих ділянках взято в закриті колектори (під Повітрофлотським шляхопроводом та вздовж Саперно-Слобідської вулиці). Ділянку вздовж Саперно-Слобідської вулиці «заховали» у колектор наприкінці 1980-х років, коли прокладали прямий шлях на Південний міст через Дніпро, відкритий у 1990 році. Неподалік Лисої гори збереглася єдина ділянка, де річка тече у природному руслі.

Нагадаємо, загально відомо, що у Київського метрополітену є три лінії – червона, синя, зелена. Але мало хто з пасажирів мав можливість проїхати ще однієї гілкою – секретною, що об’єднує інші три.

Як повідомляв OBOZREVATEL, у 1960-х роках у Києві неподалік станції метро «Дніпро» виник легендарний ринок, більш відомий як «Бухара». Місце, де можна було придбати все необхідне для рибальства, було відоме далеко за межами столиці України.

Джерело

Новости Украины