Без зв’язку, світла та під обстрілами: як живуть люди у Костобоброві на Чернігівщині за кілометр від кордону з РФ

За інформацією: Суспільне Чернігів.

Любов Рубан. Суспільне Чернігів

Місцева жителька Ніна Корецька розповідає, вишку мобільного зв’язку з передавачами російські дрони зруйнували понад пів року тому. Та по ній все одно періодично б’ють, каже жінка.

"Розбита, там уже стільки її били. Учора двічі гепнули, по чому вони вже там б’ють".

Ніна Корецька. Суспільне Чернігів

Мобільний зв’язок у селі ловить лише в деяких місцях.

"Але ми уже якось знаходимо десь, щоб подзвонити, бо діти мої теж: одна — у Новгороді-Сіверському, інша — в Києві. Переживають, як там мама. Уже іншим людям дзвонять: «Передайте, як там мої рідні?»", — каже Людмила Воронко.

Людмила Воронко. Суспільне Чернігів

Люди купляють хліб у Костобоброві. Суспільне Чернігів

У Костобоброві майже три тижні не було електрики. В "Чернігівобленерго" тоді повідомили, що після негоди 21 листопада за кілометр від російського кордону впало 25 електроопор. Щоб зберігати запаси продуктів, люди закопували їх у сніг. Енергетикам вдалось подати електрику в село 11 грудня.

"Були застосовані нестандартні технічні рішення для того, щоб не використовувати важку техніку під час проведення робіт і мінімізувати небезпеку для персоналу", — сказала прессекретарка АТ "Чернігівобленерго" Катерина Дроздова.

Люди у селі Костобобрів. Суспільне Чернігів

Від одного кінця села до іншого — чотири кілометри. Тому ті, хто їдуть транспортом, підбирають односельців. Після повномасштабного вторгнення приблизно третина хат у Костобоброві спорожніли, кажуть місцеві.

Гуркіт обстрілів прикордоння та гул російських дронів тут, кажуть люди, чути щодня.

"Оці бомбардування щодня – це дуже важко, коли через село летить і по кордону. «Шахеди» і ракети летять через село", — каже місцева жителька Анна.

Місцева жителька Анна. Суспільне Чернігів

"Куди я поїду: до дочки в Харків — там не легше. Куди я поїду? З нашими пенсіями, що нам три тисячі гривень платять, куди можна поїхати? Місяць, два, три — хай дадуть по дві тисячі допомоги – і все. А тоді що робити. І у нас уже здоров’я немає, щоб кудись переїздити й починати все спочатку", — каже Наталія Кахута.

Наталія Кахута. Суспільне Чернігів

Новости Украины