Безбар’єрність для літніх людей: особливості поняття

Відповідно до норм «Довідника безбар’єрності» (доступний за посиланням https://bf.in.ua/rizni-sotsialni…/liudy-starshoho-viku/), спілкуючись з людьми літнього віку, коректно вживати вираз «Людина старшого віку» замість слова «Пенсіонер».

Людей старшого віку часто спіткають перешкоди в соціальному житті, про які молодь інколи навіть не замислюється і не здогадується.

Такі обмеження можуть стосуватись: мобільності, зокрема у зв’язку з погіршенням стану здоров’я; відмови при прийомі на роботу із-за віку; цифрового розриву з молодшим поколінням; практично відсутня можливість вчитися. Усе це може призвести до зниження цінності людини старшого віку в суспільстві.

Завдяки першій леді Олені Зеленській та презентованому «Довіднику безбар’єрності», про це поняття заговорили на державному рівні.

Важливий крок на цьому шляху – затвердження Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні, яка пропонує комплексний підхід до розбудови принципів безбар’єрності для всіх суспільних груп та літніх людей зокрема. Вона передбачає забезпечення рівних прав та можливостей для всіх людей у самореалізації, зайнятості, пересуванні, сервісах, продовженні освіти, спілкуванні, дозвіллі та розвитку.

Департамент культури та інформаційної політики

Источник

Новости Украины