Безкоштовний сайт взаємодопомоги переселенцям створили молоді українські працівники сфери IT


Нещодавно в Україні зявився безкоштовний сайт взаємодопомоги sharity.place. На сайті є каталог оголошень від волонтерів, а також каталог оголошень від людей з потребами. Тобто ви можете і самі отримати допомогу, і допомогти комусь.

Сайт безкоштовний, речі тут люди віддають, не отримуючи за це грошей. Як і за послуги.
“Речі, якими ви вже не користуєтеся, можуть стати в нагоді тим, хто потрапив у скрутне становище. Діліться своїми речами або надавайте безкоштовні послуги через нашу дошку оголошень”, — повідомляється на сайті.

Чому виникла ідея створення безкоштовного сайту взаємодопомоги і які плани по розвитку даного ресурсу — розповідає «Східний проєкт».


Автори проєкту — наші співвітчизники, яким довелося виїхати з небезпечних територій, працівники IT-сфери Павло (розробник) та Максим (дизайнер та менеджер проєктів).


“Ми були в Грузії, а Павло, наш основний розробник, почав писати код ще у Новій Каховці під обстрілами, а закінчував вже у Грузії. Він і став першим користувачем sharity.place. Ми допомогли Павлу з трьома дітьми, дружиною і тещею дістатися Грузії, але в одну машину вмістити всі необхідні речі для 6 осіб неможливо, тому на початку їм допоміг sharity.place.
Їх родина змогла отримати одяг, постіль та інші важливі предмети побуту. Таких родин зараз дуже багато, а волонтери перевантажені, тому ми й вирішили створити проєкт, у якому будь-яка людина зможе поділитися речами з іншими”.

Сайт допоможе тим, хто поїхав від війни

Ідея проєкту виникла, коли друзі побачили, як багато людей потребує допомоги. А є люди, що готові ділитися речами з іншими безкоштовно. Адже у багатьох вдома є речі, якими не користуються, або які вже не потрібні.
“Ідея проєкту виникла у мене, коли ми помітили, що донатити стає дедалі важче. Фінанси й сили закінчуються, волонтери перевантажені, а людей, які потребують підтримки, все більше і більше. Багатьом не вистачає базових речей: одягу, посуду, меблів та іншого. Але є ті, у кого вдома є зайві речі та вони готові віддати їх постраждалим. У нас і в наших знайомих вдома виявились постіль, яку хтось подарував, і жодного разу її не використовували; хороша праска, бо купили нову; стіл, який не змогли забрати під час переїзду… Усе це дуже потрібно тим, хто поїхав від війни, постраждав від затоплення, землетрусу чи починає життя заново”.

Як працює платформа взаємодопомоги

Розробники сайту рекомендують тим, хто допомагає, бути уважними при спілкуванні, щоб не допомагати шахраям наживатися на добрих справах чуйних до інших людей.
“Принцип роботи сайту, як на ebay чи olx, люди створюють оголошення, тільки пропонують не купити речі, а віддати їх безкоштовно. Ще є можливість створювати оголошення із запитом допомоги, бронювати речі та домовлятися про зустріч у внутрішньому чаті на сайті.
Про доставку так само можна домовитися в чаті на сайті. Часто люди, які віддають речі, готові своїм коштом відправити їх по Україні. Що стосується шахраїв, ми перевіряємо скарги на оголошення та блокуємо їх. Також рекомендуємо в чаті більше дізнаватися про людей, яким ви допомагаєте і якщо ви хочете переконатися, що людина справжня можна запросити її документи або довідку про ВПО.
У найближчому майбутньому ми плануємо додати на сайт інтеграцію із соцмережами, що також допоможе виявити шахраїв. Зараз на сайті є інтеграція з телеграм, але вона в першу чергу зроблена для того, щоб інформувати про нові повідомлення або бронювання оголошень”.

Команді потрібні волонтери, для розвитку проєкту

Для розвитку проєкту є потреба в волонтерах, людях які допоможуть з просуванням сайту та пошуком партнерів. А також є потреба у співпраці з волонтерськими організаціями.
“Ми розвиваємо проєкт за свої гроші і не плануємо збирати донати, допоки ми можемо впоратися самостійно. Але допомога волонтерів нам дуже потрібна. Ще ми активно шукаємо волонтерські організації, які готові стати нашими хабами, куди люди зможуть відправляти свої речі, якщо вони не мають можливості самостійно розміщувати їх на сайті та передавати нужденним.
Щодо волонтерів, нам потрібна допомога з просуванням проєкту та пошуком партнерів. І нам потрібні такі волонтери: менеджер із залучення партнерів, маркетолог/SMM-фахівець, копірайтер та PHP-розробник”.

Проєкт планують поширити у країнах ЄС і не тільки

Хоча проєкт ще досить молодий, та плани по його розвитку досить амбітні і цікаві. Адже автори хочуть, щоб окрім Грузії, він працював у Вірменії, Польщі та Румунії.
“В першу чергу ми вдячні людям які викладають речі на сайті, та допомагають постраждалим. Також вдячні тим, хто розповідає про наш проєкт: людям які розповідають друзям чи викладають сторіс, блогерам та медіа які пишуть про нас. Зараз дуже важливо привернути увагу, розповісти іншим, що такий проєкт існує й через нього можна допомогти чи знайти необхідне.
Сьогодні проєкт працює в Україні та Грузії. Але ми працюємо над тим, щоб запускати його і в інших країнах. Наступні у черзі — Вірменія, Польща та Румунія. Але для запуску в інших країнах потрібні волонтери, які будуть готові супроводжувати його там і допоможуть з перекладом та запуском”.

Джерело

Новости Украины