За інформацією: Суспільне Чернігів.
ФОТО: Суспільне Чернігів
Нагрудні знаки за мужність та вогнепальну зброю отримали 50 бійців Чернігівського прикордонного загону. Всі вони відзначилися у боях з росіянами на Авдіївському напрямку. Бої за цей населений пункт — одні з найбільш жорстких на фронті російсько-української війни.
Начальник прикордонної протитанкової застави Іван Чунтул показує зброю, якою його нагородили. Чоловік родом з Чернівців, нещодавно повернувся з Авдіївського напрямку.
"Ми розуміли, що кожен раз на нас наводяться, всі знають, безпілотники нас «палят», коли ми заїжджаємо. Ми завжди дякували Богу, встигали вискочити скоріше ніж вони встигали навестися", — розповів Іван Чунтул.
Начальник прикордонної протитанкової застави Іван Чунтул. ФОТО: Суспільне Чернігів
За повідомленням речника об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку Олександра Штупуна, за останні 20 днів від початку великого наступу на Авдіївку, російська армія втратила там близько 6 500 військових, а також 100 танків та майже 250 одиниць бронетехніки.
"Була дуже важка ситуація, але ми справились. Дуже активно почали противники штурмові дії, дуже багато загинули хлопці з 110-ї бригади. Наші хлопці їм допомагали чим могли, так само посилювали їх позиції, на своїх позиціях утримували", — сказав Іван Чунтул.
Бої за Авдіївку. ФОТО: Іван Чунтул
Бої під Авдіївкою. ФОТО: Андрій Стус
Серед нагороджених і сержант Андрій Стус. Дії росіян під Авдіївкою прикордонник описує так:
"Вони працюють по сценарію, перше, обстріли, щоб не дати можливості військовослужбовцям, ті, що захищають, стоять на обороні позицій, щоб вони не могли бачити, як вони підходять. Найгірше, це зараз дрони. Вони роблять дуже жахливі речі, які не можна собі уявити. Навіть перебуваючи в укритті, дрон прилітає з вибухівкою і розносе просто все, що можна".
Сержант Андрій Стус. ФОТО: Суспільне Чернігів
Андрій родом з Івано-Франківщини. На початку повномасштабного вторгнення разом з дружиною чоловік перебував за кордоном.
"Донька каже, по нас б'ють, літають ракети, тату, треба мене захистити, я боюся. І можна було залишитись, але я служив в армії на початку 2000 років, а у 2009 році давав військову присягу. Кум в мене так само воює, його кум, і було б соромно, щоб не піти і не відстоювати честь і гідність і територіальну цілісність нашої держави", — розповів Андрій Стус.