Білорусь може втратити чемпіонат світу з хокею через Лукашенка

У Білорусі можуть відібрати чеміонат світу з хокею
/ Getty Images

Чемпіонат світу-2021 з хокею, який повинен пройти в столицях Латвії та Білорусі, може бути перенесений з Мінська через ситуацію в країні.

Про це повідомив оглядач шведського видання Expressen Магнус Нюстрем.

Дивіться також Євросоюз планує втретє розширити санкції проти Білорусі, – ЗМІ

За його словами, в світі різко відреагували на перемогу Лукашенка на президентських виборах в серпні. Великобританія і Канада ввели санкції проти Білорусі, а президент Франції Емманюель Макрон зажадав відставки Лукашенка.

Шведські політики написали листа в міжнародну федерацію хокею на льоду (IIHF) з вимогою перенести чемпіонат світу з Білорусі в іншу країну. Є ймовірність, що світову першість віддадуть Канаді. Також є варіант проведення турніру в Латвії, але для цього країні знадобиться додаткове фінансування.

Протести у Білорусі: що відомо

  • Масові протести у Білорусі спалахнули після оголошення результатів президентських виборів і тривають вже понад 3 місяці. Вже традиційно білоруси виходять на вулиці у вихідні дні.
  • Нещодавно протести поновилися з новою силою після закінчення терміну ультиматуму, який опозиція висунула до влади – 25 жовтня.
  • Продовж дня 8 листопада та ночі 9 листопада правозахисники нарахували понад тисячу затриманих на Марші народовладдя.
  • Лідерка білоруської опозиції Світлана Тихановська оголосила «Народний трибунал» і амністію за захоплення Олександра Лукашенка і членів його терористичного угрупування.

Источник