Білоруська опозиція каже, що Лукашенко створює аналог ПВК Вагнера – DW


Білоруська опозиція каже, що Лукашенко створює аналог ПВК Вагнера – DW

Валерій Сахащик (скриншот із відео)

Білоруське охоронне підприємство «ГардСервіс», єдине, якому указом самопроголошеного президента Олександра Лукашенка дозволено мати вогнепальну зброю, в рази збільшило кількість працівників та готується до участі у воєнних діях. Про це DW розповів представник Об’єднаного перехідного кабінету Світлани Тихановської з питань оборони та нацбезпеки Валерій Сахащик.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

За його інформацією, персонал «ГардСервіс» тренується вже кілька місяців на кількох білоруських полігонах. Тренерами виступають офіцери спецпідрозділів.

За словами Сахащика, останнім часом значно зросла кількість працівників. Він припускає, що зараз їх може бути понад тисяча осіб. Опозиціонер каже, що персонал збільшили військовими, які служили у силах спеціальних операцій та у спецпідрозділах силових відомств Білорусі.

Співрозмовник DW вважає, що працівників «ГардСервіс» можуть використовувати в диверсійно-розвідувальних групах і надалі для штурмів як найманців російської ПВК Вагнера. Раніше Сахащик заявляв, що у «ГардСервіс» російський диктатор Володимир Путін «інвестував дуже серйозну суму» і створює з неї «білоруський аналог Вагнера».

За словами журналіста Білоруського розслідувального центру Олексія Карпеко, потрапити до «ГардСервісу» можуть лише «перевірені» люди. «Я знаю кілька колишніх силовиків, які намагалися туди влаштуватися, але їх проігнорували – потрібен певний бекграунд», – каже Карпеко.

Читайте також: Пентагон: ПВК Вагнера – не незалежна структура. Вони посилають на забій сотні каторжників

Джерело

Новости Украины