Бізнес різко покращив оцінку своїх перспектив. Відстає лише будівництво — індекс НБУ


Бізнес різко покращив оцінку своїх перспектив. Відстає лише будівництво — індекс НБУ

Фото: depositphotos.com

Індекс очікувань ділової активності зріс на 7.5 пунктів із 37.5 у січні 2023 року до 45 у лютому. Про це повідомляє пресслужба Національного банку України.

Економічна активність поступово відновлюється у всіх секторах, окрім будівництва. Найбільше стримують відновлення підприємств дефіцит електроенергії, зростання собівартості продукції, низький споживчий попит, пояснюють у НБУ.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Telegram: коротко про важливе

Підприємства промисловості пом’якшили песимістичні очікування щодо економічних перспектив завдяки поступовому відновленню електропостачання та закупівлі альтернативних джерел енергії: секторальний індекс у лютому зріс до 47.2 із 40.6 у січні.

Істотно пом’якшили негативні очікування діяльності підприємства торгівлі завдяки поступовій адаптації до відключень електроенергії, налагодженню ланцюжків постачання товарів, а також сезонному фактору: секторальний індекс у лютому зріс до 47 з 33.9 у січні.

Підприємства сфери послуг дещо послабили, проте зберегли песимістичні оцінки своїх економічних результатів з огляду на зниження купівельної спроможності населення, підвищення тарифів та проблеми з логістикою: секторальний індекс становив 43.2 порівняно з 37.2 у січні.

Підприємства будівництва мали найстриманіші оцінки своєї діяльності, враховуючи сезонний фактор, низьку фінансову здатність споживачів та перебої з електроенергією: секторальний індекс становив 33.5 (у січні — 34.5).

Підприємства всіх секторів планують зменшувати загальну чисельність працівників на виробництві.


Бізнес різко покращив оцінку своїх перспектив. Відстає лише будівництво — індекс НБУ

НБУ проводив опитування 458 підприємств із 2 до 21 лютого 2023 року.

  • У січні 2023 року бізнес погіршив оцінку своїх перспектив. Найбільший песимізм відзначено у торгівлі.
  • 16 лютого опитування показало, що малий бізнес незадоволений економічною ситуацією, але все одно планує розширюватися.
  • 1 березня Укрпошта вводить післяплату для малого та середнього бізнесу.

Приєднуйтесь до нас у Facebook та беріть участь у дискусіях

Джерело

Новости Украины