Близько тисячі людей звернулися до Центру допомоги врятованим у Полтаві: які послуги надають

За інформацією: Суспільне Полтава.

Катерина Бабінчук, дитячий психолог у Центрі допомоги врятованим. Фото: Суспільне Полтава

"Ми працюємо абсолютно для всіх містян, для внутрішньопереміщених людей, які приїхали і зараз проживають на даний момент в нашому місті, для людей, які виїжджали з окупації, люди, які зазнали того чи іншого виду насильства, в тому числі сексуального, пов’язаного з війною. Наш центр створено за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції за сприяння Урядової уповноваженої з ґендерної політики та підтримки Фонд Народонаселення ООН в Україні — UNFPA Ukraine, завдяки фінансовій підтримці урядів Embassy of Belgium in Kyiv, Ambassade de France en Ukraine, Embassy of Sweden in Kyiv та у співпраці з Полтавською обласною державною адміністрацією, Полтавською міською радою та ГО "Інноваційні соціальні рішення", — каже координаторка Центру допомоги врятованим Наталія Дерябіна.

Юрист Володимир Кравцов консультує клієнта у Центрі допомоги врятованим. Фото: Суспільне Полтава

У центрі надають, зокрема, психологічну та юридичну допомогу. Також інформують щодо різних питань.

"Звертаються з питанням відшкодування коштів за втрачене майно, відновлення втрачених документів. Виникають питання трудового законодавства і пенсійного законодавства", — говорить юрист Володимир Кравцов.

Наталія Дерябіна, координаторка Центру допомоги врятованим. Фото: Суспільне Полтава

"Зазвичай це внутрішньопереміщені особи. Також до цільової групи входять військовослужбовці, звільнені в запас. Військовослужбовці повертаються дезадаптовані, бувають постстресові розлади, бувають депресії, бувають неврастенії2", — каже психолог загальної практики Артем Чернов.

Центр допомоги врятованим у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава

Психологиня Катерина Бабінчук у центрі працює з дітьми від 3 до 17 років.

"У мене буває 15 консультацій на тиждень. Це досить багато. Буває звертаються з проблемами, що дитина замкнута або не може адаптуватись до сьогоднішніх умов. Деякі діти бояться, наприклад, повітряної тривоги. Найбільше мені, мабуть, запам’ятався хлопчик, який до мене ходить і по цей день. Хлопчику 5 рочків, і він прийшов досить скутою дитиною, вони не могли піти в садочок, були проблеми. Зараз ця дитина пішла до дитячого садочка, вона така адаптована ця дитина, весела", — каже дитяча психологиня Катерина Бабінчук.

Нині в Україні працює 11 таких центрів допомоги. Зокрема, в Запоріжжі, Херсоні, Одесі, Чернівцях та інших містах.

Новости Украины