За інформацією: Суспільне Вінниця.
У Шодуарівському парку в центрі Житомира росте борщівник. Місцеві жителі говорять, що найбільше переживають за дітей, адже ті не завжди знають, наскільки небезпечною є ця рослина. Журналісти Суспільного з'ясовували, коли приберуть борщівник у парку, та як борються з рослиною на території Житомира.
Зі слів житомирян Альони та Артема, одна справа, коли борщівник росте десь на околицях, і зовсім інша, коли це відбувається в парку серед міста, де гуляють багато дітей, які можуть бути не обізнані з небезпекою, яку несе в собі ця рослина.
"І діти, і підлітки, можливо, не знають, що це таке. Тому можуть зірвати, особливо, коли воно цвіте, адже воно дуже яскраве. Тому, мені здається, потрібно його звідси прибрати", — говорить Альона.
Житомирянка Альона. Житомир, 30 червня 2025 року. Суспільне Житомир/Ілона Касаткіна
Борщівник у Шодуарівському парку. Житомир, 30 червня 2025 року. Суспільне Житомир/Ілона Касаткіна
Борщівник у Шодуарівському парку. Житомир, 30 червня 2025 року. Суспільне Житомир/Ілона Касаткіна
"Так, враховуючи те, що тут діти гуляють, то бажано, звичайно, його якимось чином зрізати", — зазначив місцевий житель Артем.
Ще один житомирянин Максим говорить, що у випадках з борщівником треба просто бути обережним.
Житомиряни Артем та Максим. Житомир, 30 червня 2025 року. Суспільне Житомир/Ілона Касаткіна
Борщівник у Шодуарівському парку. Житомир, 30 червня 2025 року. Суспільне Житомир/Ілона Касаткіна
Журналістам Суспільного директор комунального підприємства "Зеленбуд" Олександр Волокіта сказав, що в Житомирській міській територіальній громаді на викорінення борщівника та амброзії цьогоріч виділили 167 тисяч гривень.
"В боротьбі з борщівником є одна велика проблема — його насіння може зберігатися в ґрунті до 10-15 років. На сьогодні "Зеленбуд" обслуговує 157 скверів. За 5 років ми вже майже позбулися борщівника, на зараз він залишається тільки на деяких ділянках", — говорить Олександр Волокіта.
Олександр Волокіта. Житомир, 30 червня 2025 року. Суспільне Житомир/Ілона Касаткіна
Борщівник у Шодуарівському парку. Житомир, 30 червня 2025 року. Суспільне Житомир/Ілона Касаткіна
За словами директора комунального підприємства "Парк" Сергія Бондара, у Шодуарівському парку борщівник виріжуть.
"Це дика селекція — тут його немає, а тут він вже з’явився. Але ми за ним слідкуємо постійно: він з'явився на набережній — ми його позбулися, зараз тут з’явився — теж позбудемося обов’язково. У цьому сезоні ми уклали угоду з фірмою, яка займається покосами, підкормкою дерев і поливом", — розповів Сергій Бондар.
Сергій Бондар. Житомир, 30 червня 2025 року. Суспільне Житомир/Ілона Касаткіна
Читати ще
Читати ще
Житомирянка Наталія Твардовська з борщівника виготовляє посохи дощу
Для боротьби із борщівником по місту потрібен комплексний підхід.
"Крім цих ділянок, в нас є землі загального користування, є приватні ділянки. Оскільки рослина дуже швидко розповсюджується — одна рослина за період цвітіння здатна викинути до 15-20 тисяч насіння, — то потрібно, щоб всі власники приватних ділянок теж боролися із борщівником", — зазначив Олександр Волокіта.
У коментарі Суспільному завідувач опікового відділення обласної лікарні імені Олександра Гербачевського Богдан Нікітенко сказав, що до опікового відділення після опіку борщівником звертаються рідко — зазвичай лікуються самостійно. Станом на 30 червня звернення до лікарні щодо опіків від борщівника не надходили.
"Загалом, головна небезпека в тому, що, коли є сонячне світло, тобто ультрафіолет, воно вступає в реакцію і завдає шкірі хімічного опіку", — сказав Богдан Нікітенко.
Богдан Нікітенко. Житомир, 30 червня 2025 року. Суспільне Житомир/Ілона Касаткіна
Раніше Суспільне розповідало зо в Житомирі місцеві жителі зібралися, щоб викопати 50 кущів борщівника в місцях відпочинку людей.
Читати ще
Читати ще
Жителі Житомира викопали 50 кущів борщівника в місцях відпочинку
Читати ще
У Житомирській міськраді приймають заяви на знищення борщівника