Бровари долучилися до міжнародної програми відновлення за підтримки ПРООН і уряду Японії
Бровари долучилися до міжнародної програми відновлення за підтримки ПРООН і уряду Японії.
Броварська громада бере участь у міжнародній ініціативі з відновлення та розвитку, яку реалізує ПРООН за підтримки уряду Японії. Міський голова Ігор Сапожко в ексклюзивному коментарі УНН розповів, що ця програма дає змогу стратегічно спланувати розвиток громади, зосереджуючись на інклюзивності, прозорості та ефективному використанні ресурсів.
Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні разом із Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України, за підтримки уряду Японії, у 2024 році розпочала допомогу 20 громадам, включаючи Броварську. Її мета — підтримати громади в інклюзивному та прозорому плануванні відновлення та стратегічного розвитку громад. Ініціатива реалізується в межах проєкту ПРООН «Трансформаційне відновлення людської безпеки в Україні».
Для нашої громади участь у програмі є надзвичайно важливою. Це не лише можливість долучитися до процесів інклюзивного та прозорого відновлення, але й шанс стратегічно спланувати подальший розвиток нашої громади з урахуванням сучасних викликів та можливостей
— розповів УНН Броварський міський голова Ігор Сапожко.
За його словами, захід «Академія інклюзивного та прозорого відновлення і розвитку громад», який відбувся у Києві, став чудовою платформою для обміну досвідом між громадами з різних регіонів України. Представники Броварської громади мали змогу презентувати свої проєкти, поділитися напрацюваннями та перейняти кращі практики від інших учасників.
«Ми вдячні Програмі розвитку ООН (UNDP) та нашим міжнародним партнерам за цю ініціативу. Особливу подяку висловлюємо уряду Японії, який фінансово підтримує цей проєкт. Для нас це сигнал довіри до нашої громади та нашої спроможності розробляти і реалізовувати довгострокові стратегії, що враховують принципи сталого розвитку та інклюзивності», – зазначив Ігор Сапожко.
Міський голова також наголосив, що участь громади у програмі допоможе ефективніше використовувати ресурси для відновлення після руйнувань, яких завдає росія, та адаптувати інфраструктуру до сучасних потреб.
«Інклюзивність і прозорість – це не просто трендові слова, це основа успішного розвитку громади. Ми вже почали працювати над новими проєктами, спрямованими на вдосконалення критичної інфраструктури, покращення умов життя мешканців та залучення інвестицій. Академія дала нам чітке розуміння, як це зробити ще ефективніше», – додав він.
Сапожко підкреслив, що Броварська громада прагне бути прикладом для інших у створенні сучасних, комфортних і безпечних умов для життя всіх своїх жителів. Участь у подібних міжнародних ініціативах, за його словами, є важливим етапом у досягненні цієї мети.
Нагадаємо
Виконавчий комітет Броварської міської ради підготував проєкт Програми створення безбарʼєрного простору у Броварській територіальній громаді на 2025-2029 роки. Загальний обсяг фінансування на 5 років становитиме понад 51 мільйон гривень.
«Ця програма спрямована на підвищення обізнаності суспільства про рівність і недискримінацію, а також на включення всіх груп населення в життя нашої громади. Її мета – забезпечити рівний доступ до об’єктів громадського та цивільного призначення, транспорту, освіти, культури, праці, спорту, соціальних послуг та інформації для всіх мешканців. Програма також покликана посилити відповідальність за порушення прав людей з інвалідністю та стимулювати усунення бар’єрів, які заважають їм реалізувати свої права», – підкреслив Ігор Сапожко.
Серед іншого проєкт Програми передбачає покращення доступності у 2025-2029 роках укриттів для людей з інвалідністю, реконструкцію басейну КП «Оздоровчо-реабілітаційний центр» для того, щоб люди на кріслах колісних могли його безперешкодно відвідувати. Окрім того, планується обладнання пандусами та підйомниками низки інших будівель, у тому числі житлових, а також продовження облаштування дорожньо-транспортної інфраструктури.
Також місцева влада планує у наступному році провести капітальний ремонт пасажирського ліфта у місцевій лікарні і поточні ремонти порогів пандусів у хірургічному корпусі, інфекційному відділенні, консультаційно-діагностичному центрі, при вході в жіночу консультацію тощо. У 2026 році також планується заміна ліфта лікарні, однак пасажирсько-вантажного. Окрім того, до 2030 року заплановані ремонти санвузлів медзакладу з урахуванням потреб людей з інвалідністю.
Додамо
Радниця міського голови Броварів Олена Акопян розповіла УНН, що всі державні установи в Броварах доступні для людей з інвалідністю. Усі великі торгівельні центри облаштовані пандусами, ліфтами, гігієнічними кімнатами для осіб з інвалідністю. Різні комерційні установи та організації стали частіше звертатися за консультаціями, щоб правильно облаштувати або переробити входи, щоб вони були доступними для людей з інвалідністю.
Окрім того, у місті для українських військових, які втратили кінцівки, захищаючи Україну від російських окупантів, членів сімей загиблих, внутрішньо переміщених осіб і ветерані діє проєкт з дайвінг-реабілітації.