Будівництво нової енергоінфраструктури в Україні займе роки – «Укренерго»

На створення та повноцінний запуск роботи нових енергетичних об’єктів в Україні піде багато часу. Зокрема будівництво нової високовольтної підстанції займе кілька років.

Про це розповіли в «Укренерго». Там зазначили: також роки підуть на забезпечення експлуатації об’єкту.

«Побудувати нову високовольтну підстанцію – це кілька років. Забезпечити її надійну експлуатацію в мережі – це роки щоденної цілодобової копіткої роботи наших спеціалістів», – йдеться в повідомленні.

При цьому в компанії наголосили: українські енергетичні об’єкти є інфраструктурою виключно цивільного призначення. Тому, аби зруйнувати їх, може вистачити і одного удару. «Вони не пристосовані для того, щоб амортизувати майже весь флот російських ракет», – зазначили в «Укренерго».

Також роки підуть на ремонт ремонт пошкодженої російськими атаками енергетичної інфраструктури. При чому однією з причин цього є багаторазові обстріли тих самих об’єктів.

«Пошкодження такі, що за годину-дві не відремонтувати. Тут роботи вистачить не на один рік. Щоб відновити якийсь трансформатор чи вимикач, потрібен не один місяць. Люди [працюють] на межі можливостей», – зазначив начальник однієї з лінійних ділянок.

Водночас директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко раніше розповів, що заміна знищених російськими обстрілами трансформаторів почнеться не раніше весни. Адже перші з них прийдуть до України, за очікуваннями, у березні-квітні.

Джерело

Новости Украины