«Це буде непросто». Шольц анонсував «чіткі й важливі» заяви про війну на саміті G20


"Це буде непросто". Шольц анонсував "чіткі й важливі" заяви про війну на саміті G20

Олаф Шольц (фото — ЕРА)

Німецький канцлер Олаф Шольц передбачає «непрості» зусилля, щоб за підсумками саміту G20 в Індонезії країни-члени Великої двадцятки зробили спільні «чіткі й важливі» заяви щодо війни Росії проти України. Про це пише Reuters з його слів на пресконференції з прем’єром Сінгапуру Лі Сянь Луном.

Читайте нас у Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Як висловився канцлер, «ми дуже старанно працюємо над тим, щоб зробити чіткі та важливі заяви не лише з усіх питань, які разом впливають на світ, а й з питань миру та наслідків агресивної війни Росії проти України».

«Це буде непросто, і я думаю, що на Балі у нас піде багато часу та зусиль на це», – сказав глава німецького уряду.

ДОВІДКА. G20 – клуб урядів та голів центробанків держав, який у сукупності становить 85% світового валового національного продукту, 75% світової торгівлі та 2/3 населення планети. Входить і країна-окупант РФ. Навесні 2022-го президент США Байден погодився з її виключенням з клубу, «але це залежить від позиції G20». На саміт в Індонезії замість російського диктатора Путіна поїхав глава МЗС РФ Лавров.

13 листопада Шольц заявив, що «було б чудово», якби Путін приїхав на Балі, але вважає, що той відмовився від такої ідеї, тому що «йому довелося б відповідати на всі запитання та слухати всю критику від лідерів багатьох країн».

  • У листопаді канцлер ФРН сказав: Росія «має зрозуміти, що не можна просто провести фломастером по мапі й сказати: це тепер моє», і що «миру під диктатом бути не може».
  • Президент Володимир Зеленський, ймовірно, братиме участь у саміті G20 в онлайн-форматі.
  • Британський прем’єр Ріші Сунак має намір «кинути виклик» Путіну на саміті.

Читайте також: Подоляк: Путіну на G20 довелося б відповідати на запитання про війну

Джерело