«Це крута можливість працювати у своєму селі». Як працює швейна майстерня у гірській громаді на Буковині

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Швачка Надія Гузак та Антоніна Скидан у швейній майстерні. Фото: Децентралізація

В Усть-Путильській громаді Чернівецької області працює швейна майстерня. Приміщення відремонтували коштом місцевих жителів, а обладнання закупили за 700 тисяч гривень грантових грошей. У громаді вважають, що швейна майстерня сприятиме економічному розвитку села.

Швейну майстерню облаштували у двох кімнатах шкільної бібліотеки у селі Мариничі. Обладнання закупили за гроші гранту за програмою "DOBRE", яку фінансує уряд США Зокрема у майстерні встановили п’ять швейних машин, оверлок, прасувальний стіл і праску з парогенератором, розкрійний стіл, примірочну кабінку. А ще за приблизно 300 тисяч гривень купили професійну автоматичну вишивальну машину. Візерунки для вишивки можна розробити у програмі на комп'ютері, а потім машина сама вишиває взір на підготовленій тканині.

Одна з кімнат швейної майстерні. Фото: Суспільне Чернівці

Облаштовувати саме швейну майстерню вирішили за результатами опитування жителів громади, розповідає проєктна менеджерка, яка працювала над грантовою заявкою, Антоніна Скидан.

"У стратегії розвитку громади прописано, щоб якомога менше людей залишало регіон. У нас гірська місцевість, робочих місць не визначає. У містах більше можливостей. А в селі немає такої можливості, щоб усі молоді люди могли залишатись. А ось такі проєкти і сприяють тому, щоб молодь залишалась, одружувалися, народжували дітей, щоб село жило", — каже голова громадської організації "Злагода" Антоніна Скидан.

Швачка Надія Гузак налаштовує вишивальну машину. Фото: Суспільне Чернівці

Екосумки, які шиють у майстерні. Фото: Суспільне Чернівці

У майстерні працевлаштували двох швачок. Вони ремонтують та виконують замовлення місцевих жителів. Також швачки шиють екосумки на замовлення програми "DOBRE". На шоперах автоматична вишивальна машина наносить візерунки з логотипами та девізом програми "Децентралізація це добре". Швачки мають пошити 500 таких екосумок. Через те, що вишивальна машина довго наносить візерунок, можуть відшивати по п'ять сумок на день.

"Це дуже крута можливість працювати у своєму селі, на благо людей. Я завжди вчусь, поновлюю навички. Шукаю щось в інтернеті. Коли хтось приходить пошити цікаву сукню, то сиджу розробляю лекала. Це цікавий процес", — розповідає швачка Надія Гузак.

Фото: Суспільне Чернівці

.

Новости Украины