«Це швидкий спосіб убезпечити бліндаж»: на Вінниччині сімʼя ковалів виготовила понад 20 тисяч скоб для захисників

За інформацією: Суспільне Вінниця.

Роман та Діна Триноси. Фото: Суспільне Вінниця

Понад 20 тисяч металевих скоб для укріплення бліндажів передала захисникам сімʼя ковалів із села Жабелівка Вороновицької громади. Їх Роман та Діна Триноси виготовляють з березня.

За цей час, розповідає жінка, отримали від військових сотні світлин із їхніми скобами та слова подяки. Це, каже, дуже надихає. Працюватимуть і далі, допоки у цьому буде потреба. Попит на скоби є постійно, каже Роман Тринос.

Суспільне Вінниця

"Зараз дуже великі запити, таких майстерень мало, а це набагато швидший спосіб убезпечити бліндаж", — каже Роман Тринос.

Раніше чоловік працював на старому обладнанні. А нещодавно волонтерка Інна Єрмакова оголосила збір на закупівлю пневмомолота. За кілька днів їй вдалося зібрати 37 тисяч гривень. Тепер коваль працює на більш сучасному та потужному молоті і виготовляє вдвічі більше продукції.

Суспільне Вінниця

"Минулого тижня той старий молот поламався, була затримка чотири дні у ремонті, і довелося доганяти, бо машина їхала. Цієї техніки не випускають зараз, воно все вживане. Цей молот стояв у людей, стояв у колгоспі, а зараз він у нас.

Суспільне Вінниця

Не відрізняється нічим просто новіша та модифікована модель у такому режимі. За три дні ми відправили 1 160 скоб, але це важкий був режим. Якщо ми з вами раніше говорили, що у нас було 100 скоб, то зараз 100 за кілька днів", — каже Роман Тринос.

Після виходу матеріалу Суспільного про чоловіка, розповідає дружина коваля, до них посипалися дзвінки та повідомлення в соцмережах. Хтось пропонував свою допомогу, а хтось просив допомогти з передової. Жінка теж працює в кузні: ріже арматуру для майбутніх скоб.

Суспільне Вінниця

Метал для скоб, розповідає Роман Тринос, раніше закуповували самі, тепер допомагають люди.