За інформацією: Суспільне Чернігів.
Директор «Чернігівводоканалу» Сергій Малявко та обшук на цьому підприємстві. Суспільне Чернігів / Love Chernihiv
Директор комунального підприємства "Чернігівводоканал" Сергій Малявко зазначив, що обшук на підприємстві 11 вересня був третій за ліком у справі щодо придбання за 4,5 мільйона гривень з міського бюджету установки для пакетування води.
Про це він повідомив у коментарі Суспільному.
За його словами, така вартість установки обумовлена цілою низкою чинників.
"Якщо компанія-представник легально завозить будь-яке обладнання, надає гарантію, здійснює сервісне обслуговування, сплачує мита, ПДВ, виплачує достойну та «білу» заробітну плату найманим працівникам, то відповідним чином і формується вартість кінцевого продукту".
Щодо того, чи використовують наразі цю установку на "Чернігівводоканалі", Малявко відповів так:
"Ця станція як вогнегасник. Якщо є пожежа, то він потрібен. Нема пожежі — вогнегасник на стіні. У 2022 році всі жителі Чернігова відчули цю проблему. Чи впевнені ми, що не буде такого повторного сценарію?".
Також Малявко зазначив, що правоохоронці не проводили обшуків у його оселі в рамках цієї справи.
Нагадаємо, що 11 вересня у КП "Чернігівводоканал" пройшли обшуки за фактом можливої розтрати бюджетних коштів. Мова йде про закупівлю установки для пакетування питної води. Про це Суспільному повідомляла начальниця сектору комунікації Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України Наталія Калиновська.
З її слів, правоохоронці також провели обшуки в компанії, яка постачала установку для пакетування води, та в людей, які можуть бути причетними до кримінального провадження. Назву компанії та людей, у яких провели обшуки, не розголошують.
Що відомо про закупівлю установки для пакетування води
У 2023 році КП "Чернігівводоканал" закупив за 4,5 мільйона гривень з міського бюджету установку для пакетування води польського виробництва. Пакетовану воду у Чернігові планували роздавати людям під час відключення водопостачання.
"У 2019 році ми були на виставці в польському місті Бидгощ і дивилися таку станцію (пакетування води, – ред.). В чому є проблема? У нас мережі не дуже міцні й відбуваються пориви. Коли відбуваються пориви, водоканал зобов'язаний підвести людям воду та забезпечити їх питною водою. Коли, наприклад, багатоквартирний будинок залишається без води, то ми підганяємо туди водовозку і роздається вода. Пакетування використовується в європейських країнах на випадок відсутності водопостачання. Ця установка розроблена за кордоном", — розповідав в ефірі "Українське Радіо Чернігів" начальник водопровідних мереж КП "Чернігівводоканал" Ігор Грищенко.
До повномасштабної війни установка була дешевшою, казав Ігор Грищенко.
Вона містить:
- механічний фільтр;
- систему знезараження, тобто там стоїть ультрафіолетова лампа, яка знезаражує цю воду;
- дозатор для хлоропрепаратів, які мають міст хлору.
Тестувати станцію очищення та пакетування води почали у червні 2023 року. Її запускали в тестовому режимі, щоб перевірити механізм роботи та дослідити якість води.
Зі слів начальника служби насосних станцій КП "Чернігівводоканал" Олександра Мещерякова, перед пакуванням воду очищають. В пакувальній станції установлений механічний фільтр 0,5 мікрона, який очищає воду, а також ультрафіолетова лампа.
Читати ще
Читати ще Питна водна у Чернігові: якість, пакетування, артезіанські свердловини
Читати ще 4,5 мільйони гривень з міського бюджету: у Чернігові тестують першу в Україні станцію очищення та пакетування води
Читати ще В «Чернігівводоканалі» провели обшуки за фактом можливої розтрати бюджетних коштів