За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Суспільне Хмельницький
Сучасний центр плазми відкрили у Хмельницькому. У ньому 17 людей одночасно можуть здавати кров, з якої одразу відокремлюють плазму, розповідає засновник компанії-виробника Костянтин Єфименко. Кореспонденти Суспільного побували на відкритті центру і поспілкувалися з донорами.
Володимир прийшов на відкриття центру, щоб здати кров, з якої одразу відокремлять плазму. Чоловік має першу групу крові і вже раніше був донором. Вважає, що здавати кров – корисно для організму: "Почистити кров трохи, знаю, що це корисно. Може, моя кров комусь допоможе, тому вирішив прийти здати. Я вже здавав і до цього на станції переливання крові".
Костянтин Єфименко, засновник компанії-виробника препаратів з плазми, розповідає: центр плазми у Хмельницькому – десятий за рахунком в Україні, налічує 17 донаційних крісел, і за день тут можуть прийняти до ста донорів.
"Певні нозології неможливо лікувати без препаратів плазми крові. Тобто, якщо ми говоримо про первинні і вторинні імунодефіцити, ряд захворювань окногематологічного характеру, їх не можна лікувати іншим шляхом, ніж препаратами плазми крові", — каже Костянтин Єфименко.
Володимир вважає, що здавати кров – корисно для організму. Суспільне Хмельницький
Людмила спеціально приїхала до Хмельницького з Підволочиська. Жінка хоче допомогти тим, хто потребує препаратів крові й плазми: "Хочу допомогти, тому що я знаю, що це таке, що то важко. Колись, ще як жила у Хмельницькому, то здавала кров двічі".
Виконавчий директор Хмельницького відділення Людмила Щербатюк каже: спочатку потенційний донор здає кров на визначення групи та загальних показників, потім його оглядає лікар-терапевт, збирає дані анамнезу про стан здоров’я. За її словами, донор повинен бути абсолютно здоровий, без гострих і хронічних захворювань. Додає: "Після опитування лікарем-терапевтом детально про стан здоров’я донора відбувається спрямування донора в донаційний зал, де й відбувається сама здача – плазмофорез".
Хмельничанин Андрій завершив процедуру здачі плазми крові і став першим донором центру. Розповідає: почувається добре. Раніше, каже, був донором крові: "Разів 5 точно. Я не згадаю зараз, скільки точно, бо телефонували, виїжджав у поліклініку, бо потрібно було допомогти пацієнту. У мене перша група, і були ситуації, коли телефонували, і я виїжджав і здавав кров, бо потрібна була для операції".
Хмельничанин Андрій став першим донором центру плазми. Суспільне Хмельницький
Начальниця відділу зв’язків із громадськістю управління патрульної поліції області Ганна Стрембіцька прийшла на відкриття центру з колегами. Каже: патрульні систематично здають кров, розуміючи важливість таких вчинків.
"Так, як зараз війна, ми розуміємо, що кожна краплинка крові є дуже важливою і наша кров може воювати. Тому, звичайно, ми із задоволенням долучаємося до даної процедури", — каже Ганна Стрембіцька.
Костянтин Єфименко каже: компанія стовідсотково забезпечує військові шпиталі таким препаратом, як альбумін, та іншими важливими замінниками крові. За його словами, на виготовлення ста мілілітрів альбуміну йде один літр плазми крові: "У нас середня донація – це 750 мілілітрів, тобто, фактично, один і три десятих донора для того, щоб виробити стоміліметровий флакон, це двадцятивідсотковий концентрат, це буде 20 грам. Плазма приїжджає на завод, де витримується карантин три місяці, додатково тестується на всі вірусні інфекції. І після цього йде завантаження у промислову переробку, тобто, сам біотехнологічний процес виробництва препарата займає трохи більше двох тижнів".
За його словами, впродовж 2022 року компанія-виробник безкоштовно передала у військові шпиталі препаратів на суму два з половиною мільйона доларів. Планують допомагати й надалі.