За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Учасниці фестивалю «Tranclatorium», 28 жовтня 2023, Хмельницький. Фото: Суспільне Хмельницький
Вшосте відбувся у Хмельницькому літературно-перекладацький фестиваль "Tranclatorium". За два фестивальні дні фесту відбулось 15 заходів. Участь у кожному взяли від 15 до 50 людей.
Про це Суспільне Хмельницький розповіла директорка фестивалю Тетяна Родіонова.
Перекладачка з Бучі Олена Любенко — втретє бере участь у літературно-перекладацькому фестивалі "Tranclatorium". Цьогоріч вона ділиться емоціями, як їй працюється після широкомасштабного вторгнення.
"Я місяць прожила в окупації в Бучі. І після цього, була така прірва, в яку я, як перекладачка, впала. Захід був неформальний практично. Просто ділилися своїми думками про все на світі, але практично це стосувалось моєї діяльності у ролі перекладачки. І аудиторія була дуже заряджена бажанням послухати про переклад, як усе у перекладача відбувається з ранку до ночі", — сказала Олена Любенко.
Учасниці фестивалю «Tranclatorium», 28 жовтня 2023, Хмельницький. Фото: Суспільне Хмельницький
За словами директорки фестивалю Тетяни Родіонової, за два фестивальні дні організували 15 заходів різного спрямування: "Це мистецькі проєкти, музичні події, зустрічі з перекладачками, з поетками. Наші події дуже різняться. На щось таке професійне приходять більше студенти, студентки. Це не лише хмельничани, але й гості з різних міст приїжджають. І також перекладачі професійні, поети, люди літературного кола".
На фестиваль приїхало понад 20 спікерів-учасників. Більшість з них — з різних міст України, каже програмна кураторка фестивалю Юлія Дідоха: "На сьогодні це єдиний фестиваль в Україні, присвячений художньому перекладу. Ми цей фестиваль проводимо, щоб популяризувати літературу, а саме, переклад, художній переклад в Україні, зокрема, у Хмельницькому. Цьогоріч фестиваль триває не традиційно три дні, а два. Тема фесту — через мовчання до розмови".
Під час перекладацького фестивалю «Tranclatorium» проводили різні майстер-класи, 28 жовтня 2023, Хмельницький. Фото: Суспільне Хмельницький
Вхід на усі заходи фестивалю — вільний, каже Тетяна Родіонова: "Але при цьому ми розуміємо, що жодна культурна подія сьогодні не могла б відбутися без роботи Збройних сил України. Тому нам теж хочеться долучатися, допомагати їм. І ми запустили благодійний збір".
За зібрані кошти, каже Тетяна Родіонова, планують придбати дрони для Хмельницького 19 окремого стрілецького батальйону.