Черняховського на Героїв України та Першотравневу на Ярослава Мудрого: у Кіцманській громаді перейменують вулиці

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Кіцманська громада. Джерело: Кіцманська міська рада

У Кіцманській громаді на Буковині перейменують 36 вулиць та 10 провулків. Насамперед змінять назви, які пов’язані з радянським періодом. До обговорення долучалися місцеві жителі, окрім того створили комісію з істориків та краєзнавців. Водночас іменами полеглих військових вулиці називатимуть лише після завершення воєнного стану в Україні.

Про це Суспільному повідомила секретарка виконавчого комітету громади Ярослава Раковіца.

Зокрема, у Кіцмані буде вулиця Героїв України замість Черняховського, Лермонтова стане Горішньою, а Першотравнева — Ярослава Мудрого. Вулицю Пушкіна місцеві жителі пропонували назвати ім'ям молодого військового Богдана Михайлецького, який загинув на війні. Та наразі у громаді вирішили, що вона стане вулицею Ореста Моргоча — на честь місцевого просвітянина, члена української гельсінської спілки, політв’язня сталінських таборів і скрипкового майстра. Також вулиця Тургенєва носитиме ім'я заслуженого лікаря України Петра Фівчука.

Вулиця Горького у Шипинцях стане Зарудською — за назвою кута в селі.

Загалом у громаді цьогоріч перейменують 36 вулиць та 10 провулків. Їх назвуть іменами українських діячів та видатних місцевих жителів. Для цього з істориків та краєзнавців створили комісію. Іменами полеглих на війні військових вирішили не називати вулиці, поки в країні триває воєнний стан.

Комісія з перейменування вулиць збиралася тричі, враховували звернення місцевих жителів. 10 січня затвердили остаточний перелік нових назв. За це рішення 12 січня голосував виконавчий комітет. У березні на черговій сесії проєкт також розглянуть депутати.

"Дуже прикро, що від утворення нашої незалежної України з 1991 року ми не звертали уваги так на ці історичні відомості. Ми жили на вулицях Лермонтова, Пушкіна і тому подібне. Користувалися історією радянського союзу, Росії, але не знали ані своїх людей, ні їхніх історичних відомостей, ні прізвищ," — каже Ярослава Раковіца.

Голова Кіцманської громади Сергій Булега каже, що майже всі назви вулиць, які затвердили, нагадують про важливі історичні постаті — як України загалом, так і Кіцманщини зокрема.

Це люди, яких вже немає, але їхній історичний вклад є безперечний. Тому з цього приводу дискусій не мало би виникати. До героїв наших ми повернемось обов’язково після Перемоги.

Що відомо про перейменування вулиць на Буковині

  • З 2014 року у Чернівцях перейменували приблизно 90 вулиць. Серед них — протяжні, зокрема Героїв Майдану та Небесної Сотні.
  • У 2022 році нові назви отримали понад 50 вулиць, які були пов'язані з російським та радянським минулим. Тепер деякі вулиці носять імена українських громадських та політичних діячів.
  • Загалом у Чернівцях планують перейменувати ще приблизно 200 вулиць, назви яких пов'язані з РФ. Топонімічна комісія розпочала роботу з перейменування вулиць, які походять від назв російських міст чи названі на честь російських і радянських діячів.
  • У Берегометській громаді перейменували всі вулиці, назви яких пов'язані з Росією та радянським минулим. Робити це почали з 2017 року, втім найбільше вулиць перейменували після 24 лютого
  • У Новоселицькій громаді перейменували понад 50 вулиць, пов'язаних з Росією та радянським минулим. Замість вулиць Комарова, Пушкіна та Гагаріна з'явилися вулиці Енергетична, Світанкова та Джерельна.

Читати ще

Читати ще «З’явилися вулиці Енергетична та Затишна». У громаді на Буковині перейменували майже всі вулиці, пов’язані з Росією

Читати ще На Буковині залишилося понад пів тисячі вулиць, назви яких пов’язані з РФ: де саме

Читати ще На честь загиблих бійців: громада на Буковині планує перейменувати усі вулиці, пов’язані з РФ та радянським минулим

Новости Украины