За інформацією: Суспільне Чернігів.
Олександр Ломако на фоні школи №19 у Чернігові. Суспільне Чернігів
Чернігів не має грошей для облаштування більше, ніж чотирьох ліцеїв. Про це під час ранкової наради у міській раді 13 серпня повідомив в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако. Так він прокоментував звернення групи батьків учнів школи №19, які вимагають створити на базі цього закладу ліцей. Батьків не влаштовує те, що згідно з реформою, у 19-й школі діти навчаються з першого по дев'яті класи, а далі мають переходити в один із чотирьох ліцеїв.
"Чому ліцеїв у Чернігові не може бути 30 чи 20? Тому що забезпечення якісної освіти старших класів потребує ряду заходів. Особливо фінансових — це облаштування предметних кабінетів. Ми не можемо зробити в кожній школі необхідну кількість цих кабінетів, тому що це дорого, а бюджет наш обмежений", — говорить Ломако.
З його слів, на облаштування предметних кабінетів у ліцеях міста витратили 12 мільйонів гривень з міського бюджету. Також 50 тисяч євро від німецького міста Меммінген витратили на облаштування чотирьох кабінетів біології. Також щороку планують виділяти кошти з міського бюджету на подальше облаштування кабінетів у міських ліцеях.
Що відомо про створення ліцеїв у Чернігові
Програму трансформації освіти у Чернігові ухвалили у 2021 році. Вона передбачала поділ закладів на ліцеї та гімназії.
Ліцеями називатимуть заклади, де навчаються учні 10, 11 та 12 класів. Їх у Чернігові запланували створити чотири: №1, 12, 15 і 22.
10 липня 2024 року на сесії міськради у Чернігові визначили статус ліцеїв для чотирьох закладів освіти. Ще 23, за програмою трансформації освіти, мають бути гімназіями.
Тоді на сесії рішення по 19-й школі не ухвалили. Остаточно її статус мають визначити на сесії 16 серпня, сказав Ломако. Такі трансформації в освіті пов'язані із запровадженням мережі закладів загальної середньої освіти у місті, яка триває з 2021 року і, відповідно до затвердженої програми зі змінами, має завершитися у 2024 році. Критики рішення про створення в Чернігові чотирьох ліцеїв кажуть, що в інших містах України ліцеїв створюють більше. Зокрема в Сумах створюють вісім ліцеїв, три з яких фінансує Сумська обласна рада.
Водночас за даними управління освіти, в Чернігові кількість охочих вступити до академічних ліцеїв після дев'ятого класу щороку стає менше.
- 2021-2022 рр. — 53 класи – 63% дев'ятикласників;
- 2022-2023 рр. — 41 класи – 51% дев'ятикласників;
- 2023-2024 рр. — 39 класи – 48% дев'ятикласників.
Звернення директорів чернігівських шкіл до Олександра Ломака. Олександр Ломако
Напередодні заяви про 19-ту школу Олександр Ломако на своїй сторінці у Facebook опублікував звернення директорів чернігівських шкіл. Під ним підписалися очільники 30 закладів, які "стурбовані маніпуляціями навколо питань реалізації державної політики в галузі загальної середньої освіти".
Також, згідно з текстом звернення, підготовка до освітньої реформи у Чернігові тривала протягом чотирьох років. Зокрема, в частині поетапного набору/не набору до першого та десятого класів відповідно до визначеного майбутнього статусу школи. Вимоги батьків учнів 19-ї школи у цьому ж зверненні назвали "миттєвими бажаннями окремих родин".
Читати ще
Читати ще Батьки учнів школи №19 у Чернігові не хочуть, щоб їх діти після 9 класу йшли до іншого закладу: в чому причина