Чернігівці отримали травму через ожеледицю: як стягнути грошову компенсацію

Як і від кого можна отримати грошову компенсацію, якщо отримали травму під час ожеледиці?

Про алгоритм дій повідомляє Суспільне Чернігів з посиланням на чернігівську адвокатесу Оксану Мірошниченко.

За її словами, в Цивільному кодексі та інших законодавчих актах передбачена процедура отримання компенсації. Виплачувати її має балансоутримувач – або мирно відшкодувати збитки, або через суд. Але тут треба подбати про себе самому – зібрати докази.

«Необхідно зібрати доказову базу. І, якщо сталась така прикра ситуація, необхідно збирати докази, тому що для отримання компенсації, чи то від балансоутримувача цієї земельної ділянки (від нього фактично можна її отримати), чи це буде просто претензія, вони її відшкодують, чи доведеться звертатися до суду», — зазначила вона.

Які саме докази потрібні:

  • Необхідно мати свідків, які це все бачили, взяти у них номери телефонів.
  • Викликати швидку допомогу, щоб медики зафіксували факт травми у своїх реєстраційних журналах — що саме сталося і де.
  • Бажано сфотографувати місце пригоди: біля магазину, біля житлового будинку, і так далі. Роздивитись, можливо є відеокамери.
  • Треба буде збирати чеки на лікування, якщо була нанесена шкода. Збирати докази про те, що ви перебували в лікарні, що вам призначали і таке інше.

За словами Оксани Мірошниченко, коли ви одужали, треба з’ясувати, до кого можна звернутись за компенсацією. Найпростіший варіант – звернутись до виконкому міськради з інформаційним запитом, щоб дізнатися, хто балансоутримувач земельної ділянки, на якій ви травмувалися. Можливо, це юридична особа, обслуговуючі організації, ЖКГ, комунальне підприємство, яке обслуговує цю земельну ділянку.

Після цього потрібно сформувати всі зібрані докази, визначити бажаний розмір компенсації, написати претензію.

«Важливо, щоб у цьому випадку було написано, у який термін ми бажаємо отримати цю компенсацію. Адже якщо ми просто напишемо «відшкодуйте мені шкоду», то це не призведе ні до чого. А документ, який буде правильно складений, де ми пропишемо суму, що сталося, в який термін ми очікуємо отримати відповідь, зобов’язані розглянути», — зазначила Мірошниченко.

Далі – чекати на відповідь. Балансоутримувач може запропонувати компенсувати вам частково чи повністю, чи скаже, що не бачить своєї провини.

«Коли у нас зібрані документи і відповідь на претензію отримали, чи не отримали у зазначений строк, ми можемо звертатися до суду із позовом про відшкодування нам матеріальної та моральної шкоди. І вже в судовому порядку буде вирішуватись справа по відшкодуванню», — додала вона.

Суму компенсації має встановлювати людина, яка зазнала ушкоджень.

«По-перше, можна визначити матеріальну шкоду. Ми упали, ми лежали в лікарні, купували ліки – збираємо всі чеки. Якщо, крім того, що ми пошкодились, ми порвали куртку, наприклад, то ми можемо також, якщо здали її в ремонт, взяти квитанцію і додати її. Це також може бути компенсовано. Крім того, можемо обґрунтувати моральну шкоду від того, що ми зазнали страждань, болю, переживань, змушені тепер звертатись до суду. Моральну шкоду також визначає сама особа, але вона повинна обґрунтувати це», — наголосила адвокатеса.

Згідно з чинним законодавством, відповідач може в добровільному порядку виконати рішення суду (а рішення суду мають виконуватись обов’язково). Якщо не бажає добровільно, тоді доведеться позивачу звертатись до виконавчої служби, відкривати провадження, і вони контролюватимуть виконання судового рішення.

Якщо ж людина застрахувала своє життя та здоров’я, і цей випадок буде підпадати під страховку, то можна отримати страховку. В цьому випадку важливо знати її зміст. Можна викликати представника страхової компанії, зробити фото цієї ситуації.

«Там можуть бути певні нюанси, коли навіть протягом певних годин треба повідомити страхову. Тому рекомендую всім, коли укладаєте страховки, чи підписуєте будь-які договори, перед підписом обов’язково їх детально читати. Хоч вони можуть бути написані дуже дрібним шрифтом, але це може бути дуже важливо», — зазначає Оксана Мірошниченко.

Источник

Новости Украины