«Чернігівський колегіум» – лідер серед вишів Чернігівщини за кількістю студентів-чоловіків призовного віку

За інформацією: Суспільне Чернігів.

ФОТО: Суспільне Чернігів

Національний університет "Чернігівський колегіум" ім. Т. Г. Шевченка лідирує серед вишів Чернігівщини за кількістю студентів-чоловіків, що вступили у 2023 році на платну денну форму навчання. Чернігівська область одна із трьох областей, де цей показник найвищий по Україні.

Інформація про це розміщена на платформі Незалежного антикорупційного центру NGL.media, який проаналізував підсумки вступної кампанії 2023 року на основі статистики Міністерства освіти й науки та створив порівняльну базу даних всіх українських закладів вищої освіти.

Ситуація по Україні

Проаналізовані відкриті дані свідчать, що частка чоловіків серед студентів-першокурсників платної форми навчання у 2023 році зросла загалом до 70%, а їхній середній вік збільшився до 27 років. Найбільш разюче зростання кількості студентів-чоловіків помітне у вікових категоріях 30+ і 40+.

Абсолютним лідером став харківський Український державний університет залізничного транспорту, де кількість чоловіків-контрактників першого року навчання, порівняно з 2021 роком (тобто до повномасштабної війни), зросла у 20 разів.

Ситуація по Чернігівській області

Щодо вишів Чернігівської області, то за цим показником (він виріс майже у 13 разів) лідирує Національний університет "Чернігівський колегіум" ім. Т. Г. Шевченка.

Кількість чоловіків серед першокурсників-контрактників НУЧК. ФОТО: NGL.media

Якщо у 2021 році серед першокурсників-контрактників у НУЧК навчались 79 чоловіків (а це 38% усіє кількості студентів 1 курсу платної форми), то у 2023-му – вступили на навчання 1 016 чоловіків (це 83% усіє кількості студентів 1 курсу платної форми).

Середній вік таких студентів цьогоріч – 33 роки, у той час, як середній вік студенток – 23 роки. У 2021-му ці показники у Національному університеті "Чернігівський колегіум" ім. Т. Г. Шевченка були такі: середній вік студентів 19 років, студенток – 20 років.

На другому місці – Ніжинський державний університет ім. М. Гоголя, де кількість чоловіків-контрактників першого року навчання, порівняно з 2021 роком, зросла втричі: з 57 до 195.

Кількість чоловіків серед першокурсників-контрактників НДУ. ФОТО: NGL.media

У 2021 році – це було 42%, решта жінки. У 2023 – 65%, решта жінки. Середній вік першокурсників-контрактників 2021 року – складав 21 рік, першокурсниць-контрактниць – 19 років. Цьогоріч ситуація змінилась: середній вік студентів виріс до 29 років, а студенток до 23.

В Національному університеті "Чернігівська політехніка" чоловіків-контрактників, які вступили цьогоріч до вишу, порівняно з 2021 роком, збільшилось вдвічі: з 415 до 931.

Кількість чоловіків серед першокурсників-контрактників НУЧП. ФОТО: NGL.media

А їх відсоток серед усіє кількості студентів 1 курсу платної форми складав 56%, тепер 77%. Щодо середнього віку першокурсників-чоловіків контрактної форми навчання: показник виріс з 20 років до 27.

Загалом у 2023 році до вищих навчальних закладів у Чернігівській області на денну форму навчання на контракт вступили 3 485 чоловіків. Таким чином Чернігівщина увійшла у трійку лідерів за цим показником разом з Рівненщиною та Хмельниччиною.

Зростання кількості студентів-чоловіків по областях. ФОТО: NGL.media

Нагадаємо, згідно з чинним законодавством (це врегульовано статтею 23 Закону Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію), здобувачі професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти, асистенти-стажисти, аспіранти та докторанти, які навчаються за денною або дуальною формами здобуття освіти, призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не підлягають.

Новости Украины