«Чернівцігаз» через суд хоче стягнути з теплокомуненерго 40 мільйонів гривень боргу: як це вплине на опалювальний сезон

За інформацією: Суспільне Чернівці.

Комунальники ремонтують тепломережу. Фото: Суспільне Чернівці

"Чернівцігаз" подав до суду на комунальне підприємство "Чернівцітеплокомуненерго". У такий спосіб хоче стягнути 40 мільйонів гривень боргу за спожитий газ. Загальний борг підприємства становить понад 50 мільйонів гривень. Якщо борг не виплатять, суд може арештувати рахунки підприємства та стягнути гроші примусово.

Суспільне Чернівці розповідає, як виник борг перед "Чернівцігазом" та чи може він вплинути на опалювальний сезон.

Чому "Чернівцігаз" подав до суду

Станом на 29 червня борг теплокомуненерго перед "Чернівцігазом" становить 57 мільйонів гривень, розповів у коментарі Суспільному комерційний директор підприємства "Чернівцігаз" Дмитро Голубченко. Теплокомуненерго не сплачує його понад сім місяців.

"Тобто це борг попереднього року. Якщо порівнювати, що торік у червні борг становив 14 мільйонів, то сьогодні – 57 мільйонів", – каже Голубченко.

За його словами, рівень сплати боргу теплокомуненерго становить 13% від розміру загальної заборгованості.

"Заборгованість понад сім місяців, а нарахування по ньому 13%. Можна сказати, що сплати немає взагалі. Не бачу іншого виходу, ніж звертатися до суду".

Як виник борг

Наразі загальний борг "Чернівцітеплокомуненерго" перед енергопостачальними компаніями "Нафтогаз Трейдинг" та "Чернівцігаз" становить 207 мільйонів гривень. Він виник через економічно необґрунтований тариф й тому, що у 2022 році держава заборонила підіймати вартість послуги, розповів у коментарі Суспільному керівник теплокомуненерго Олександр Корчунов. З початком минулого опалювального сезону борг накопичувався.

24 лютого держава встановила мораторій на підняття тарифу й мала гарантувати теплокомуненерго відшкодування різниці, каже керівник підприємства. Станом на перший квартал цього року різниця у тарифі становила 333 мільйони гривень.

""Чернівцігаз" вже раніше подавав до суду й тоді рішення були на їхню користь, адже ми послугу отримали. Тоді різницю у тарифі компенсувала міськрада, а сьогодні вона не має компенсувати борги, які мала б сплатити держава", – каже Корчунов.

За його словами, це проблема усіх теплопостачальних компаній в Україні.

Як це вплине на опалювальний сезон

За словами Корчунова, наразі підприємство може сплачувати витрати на оплату природного газу та зарплату працівників. Міська рада виділяє гроші на купівлю матеріалів для підготовки до опалювального сезону.

Водночас, якщо суд ухвалить рішення на користь "Чернівцігазу", комунальному підприємству можуть заблокувати рахунки.

"Технічно проблем з опалювальним сезоном не буде. Можуть виникнути проблеми перед початком сезону, бо "Чернівцігаз" може не відкрити засувку на газопроводі, й ми не отримаємо газу", – каже Корчунов.

Наразі на підприємстві очікують, що різницю в тарифах сплатять з державного бюджету.

"Якщо держава внесе зміни до бюджету й профінансує цю різницю, то зможемо покрити борги", – розповідає Корчунов.

Водночас заборгованість споживачів перед тепловиками становить понад 64 мільйони гривень. Людей закликають сплатити борги.

Авторка: Аліса Бобель

Новости Украины