Чи бояться чернігівці коронавірусу?

Мабуть, немає сьогодні у світі більш популярної теми для розмов на всіх рівнях, ніж епідемія коронавірусу, яка спалахнула на початку цього року в Китаї. Утім не такий страшний вірус, як паніка, що здійнялася довкола цієї теми. Масові заворушення у Нових Санжарах на Полтавщині, куди до місцевого санаторію привезли евакуйованих з Піднебесної українців; китайські погроми в Італії, викликані спалахом хвороби у цій країні, – усе це результат страху людей перед маловідомою хворобою.

Ми поцікавилися в жителів обласного центру, чи бояться вони «китайського грипу» та що роблять для того, аби не захворіти.

Микола, менеджер:

– Мне кажется, что зря вокруг этой темы столько шума. Зачем об этом постоянно говорить? Да, к любой болезни нужно относиться настороженно, но паники поднимать не нужно. Такой эпидемии не было давно – но сколько было менее масштабных?

Лично я уже прожил жизнь и не боюсь ничего. Пусть те, кто помоложе, боятся заболеть. Чего-то особенного для того, чтобы повысить иммунитет, не предпринимаю. Есть определенные действия, конечно же, но я выполняю их просто по привычке.

Оксана, домогосподарка:

– Китайского гриппа не боюсь абсолютно. Считаю, что намного больше есть важных вопросов, которые нужно решать. О нем слишком много говорят. Конечно, береженого Бог бережет – но такую панику устраивать зачем?

Каких-то особенных действий по повышению иммунитета не предпринимаю. Считаю, что нужно правильно питаться, употреблять витамины и сезонные фрукты. То есть ничего сверхъестественного.

Анатолій, пенсіонер:

– Як то кажуть, ще не осінь, ще тільки весна приходить. Думаю, варто остерігатись. Особисто я для підвищення імунітету намагаюся їсти більше часника та цибулі – і хворіти почав відчутно менше. Беру зубочок, чищу його, товчу до склянки та випиваю. І так щоранку.Це для розрідження крові. У моєму віці це не заважає. Взагалі варто менше звертатися до хімії, а користуватися народними рецептами.

Така ситуація, яка відбулася у Санжарах через прибуття з Китаю евакуйованих, – це середньовіччя. Але думаю, що людей просто підбурили до цього. Є, мабуть, сили, які хочуть розхитати ситуацію навколо цієї теми.

 Світлана, медпрацівниця:

– Не боюсь. Я сама медичний працівник. Вважаю, що треба дотримуватися правил гігієни, руки мити, уникати скупчення людей. І як і під час будь-якого грипу, не сидіти вдома з температурою під сорок та не чекати, коли почнеться запалення легень. Захворів, температура висока – іди в лікарню або викликай лікаря.

На даний момент коронавірусу в Україні немає. У цей період люди часто хворіють, бо морозу немає, холоду немає, і тому захворіти на ГРВІ може буквально кожна людина. Але для того, щоб цього не сталося, треба просто бути уважнішим до свого здоров’я.

Еженедельник "Семь Дней"

Источник