Омега-3 жирні кислоти, що містяться в рибі та морепродуктах, необхідні для правильного функціонування та розвитку мозку дітей. Оскільки організм не може надійно виробляти їх, вони повинні надходити з дієти.
Попередні дослідження показали, що збільшення споживання омега-3 для детей може принести користь, незалежно від того, чи відповідають їхні труднощі повним критеріям таких захворювань, як СДУГ або аутизм. Це нове випробування допоможе нам з’ясувати, які діти насправді можуть отримати найбільшу користь і як їх найкраще ідентифікувати.
Може покращити симптоми СДУГ
Синдром дефіциту уваги з гіперактивністю (СДУГ) є поширеним станом, пов’язаним із такими симптомами, як гіперактивність, імпульсивність і труднощі зосередження.
Огляд 16 досліджень показав, що омега-3 жирні кислоти покращують пам’ять, увагу, навчання, імпульсивність і гіперактивність, на всі з яких часто впливає СДУГ.
16-тижневе дослідження за участю 79 хлопчиків показало, що щоденний прийом 1300 мг омега-3 покращує увагу як у тих, хто страждає від СДУГ, так і без нього.
Більше того, у великому огляді 52 досліджень було зроблено висновок, що модифікація дієти та добавки з риб’ячим жиром є двома найбільш перспективними методами зменшення симптомів СДУГ у дітей.
Може зменшити астму
Астма — це хронічний стан, який вражає дітей і дорослих і викликає такі симптоми, як біль у грудях, утруднене дихання, кашель і хрипи.
Деякі дослідження показали, що добавки з омега-3 жирними кислотами допомагають полегшити ці симптоми. Наприклад, 10-місячне дослідження за участю 29 дітей відзначило, що щоденний прийом капсули риб’ячого жиру, що містить 120 мг комбінованих DHA та EPA, допоміг зменшити симптоми астми.
Інше дослідження за участю 135 дітей пов’язувало більш високе споживання омега-3 жирних кислот зі зменшенням симптомів астми, викликаних забрудненням повітря в приміщенні.
Інші дослідження показують можливий зв’язок між омега-3 жирними кислотами та меншим ризиком астми у дітей.
Сприяє кращому сну
Порушення сну вражають майже 4% дітей віком до 18 років. Одне дослідження за участю 395 дітей пов’язало низький рівень омега-3 жирних кислот у крові з вищим ризиком проблем зі сном. Було також виявлено, що прийом 600 мг ДГК протягом 16 тижнів зменшує переривання сну та призводить до майже 1 години сну більше за ніч.Інші дослідження показують, що споживання більшої кількості омега-3 жирних кислот під час вагітності може покращити сон у немовлят. Проте необхідні більш якісні дослідження щодо омега-3 і сну у дітей.