Уже другий тиждень Україна перебуває на карантині. Майже щодня з’являються нові обмеження. Минулого тижня виконком Чернігівської міської ради ухвалив рішення про заборону руху громадського транспорту спочатку на вихідні, а потім з п’ятниці, 27 березня, і аж до кінця карантину.
Аби дотримуватися правил карантину, ми дистанційно поспілкувались із чернігівцями та поцікавились їх ставленням до такої заборони і як відсутність громадського транспорту в місті може вплинути на них особисто.
Юрій Ткач, директор обласного художнього музею ім. Галагана:
– Підтримую заборону громадського транспорту на час карантину, особливо зважаючи на великі сумніви щодо ретельної дезінфекції транспортних засобів, які курсують містом, а також дотримання правил особистої гігієни пасажирами. Хоча за умови дотримання всіх санітарних норм, наприклад, тролейбуси можна було б не відміняти.
Щодо мене, то я на роботу та з роботи ходжу пішки. По місту ж намагаюся максимально пересуватися без використання громадського транспорту, тому на мене це рішення ніяк не вплине.
Юлія Ковтун, речниця поліції Чернігівської області:
– Вважаю, що під час карантину потрібно максимально обмежити скупчення людей в одному місці, тому заборона руху громадського транспорту є логічною. Якщо робота або навчання може зачекати, то краще побути вдома і витратити вільний час на родину.
Я ж працюю в поліції, тому вимушена бути на робочому місці. З мікрорайону ЗАЗ до адмінбудівлі ГУНП в Чернігівській області їжджу велосипедом, це близько 13 км на день.
Так, ми всі зіткнулися з певними незручностями, але маємо дотримуватися карантину, щоб не дати вірусу перемогти нас.
Дар’я Янушкевич, журналістка Суспільне Чернігів:
– Зупинити роботу громадського транспорту – це мінімізувати скупчення людей. Особисто я відмовилась від громадського транспорту вже кілька днів тому, оскільки розумію небезпеку, яку він зараз несе. Великих незручностей не відчула, бо в мене є близька мені людина, яка потурбувалася за моє здоров’я і комфорт, і в мене є можливості добиратися на роботу на автомобілі.
Також ми з колегами вже розробляємо маршрути, як будемо добиратися до роботи. У кого є автомобілі, пропонуємо об’єднуватися і підвозити одне одного до телеканалу. Карантин карантином, але інформувати людей ми маємо, тому нашу роботу ніхто не скасовував.
Сподіваюся, що карантинні заходи, які ввели в місті, дадуть змогу не розширити географічну карту хворих на коронавірус у нашій області. Бережімо себе і своїх рідних та залишаємося вдома!
Олександр Шевченко, працівник ФК «Десна»:
– Особисто на мене ця заборона ніяк не вплине – досить довгий час я користуюся власним авто. І по суті для мене це проблемою не стане. Про майбутню заборону громадського транспорту дізнався лише з новин.
Що стосується рішення міської влади, то вважаю його правильним і своєчасним. Враховуючи досвід тієї ж Італії, краще перестрахуватися, і маю надію, що жителі міста будуть дотримуватися простих рекомендацій. Без нагальної потреби краще на вулицю не виходити.
Еженедельник "Семь Дней"