Починаючи від 17 березня, для запобігання поширенню коронавірусу, в Україні загалом і Чернігові зокрема введено низку обмежень. Закрилися всі крамниці, крім продуктових магазинів та аптек, торгово-розважальні центри. Не працюють нічні клуби й перукарні, скасовані концерти й театральні вистави, відмінено масові заходи. Між містами зупинилися пасажирські перевезення, а в’їзд в Україну іноземцям заборонили взагалі. І це далеко не повний список профілактичних заходів, які введені в країні.
Ми поцікавилися в чернігівців, з якими незручностями, викликаними введенням карантину, вони вже зіштовхнулися.
Галина, пенсіонерка:
– Пока еще не столкнулась ни с чем. В аптеке лекарство купила. В магазинах была, продукты есть. Скупилась вчера немного. Особых неудобств я не встретила. Коммунальные услуги оплачивала в банке, и они больше пяти человек не пускают. Хотя очереди из-за этого особо не было. Буквально пару человек стояло за территорией банка, а в помещении нас было пятеро.
Сильно я не волнуюсь из-за этой ситуации. Но все-таки хочется жить. Привыкли к нашему обыкновенному гриппу, и как лечиться от него, знаем. А тут что-то новое, необычное. Немного есть опасение, но, думаю, все будет нормально. По крайней мере сидеть дома больше обычного я не планирую.
Ігор, працівник банку:
– На сьогодні ще поки ніяких незручностей не відчув. Магазини продуктові працюють, тролейбуси і маршрутки їздять. Маски я не купляв, тому навіть не знаю, чи є вони… Те, що магазини одягу або перукарні не працюють, не страшно, без цього можна прожити. На даний час у мене потреби в таких послугах немає.
Звісно, у великі скупчення людей не піду. З дітьми просто по вулиці пройтися – це нормально. Діти зараз у школу не ходять, бо карантин – добре, що є бабусі та дідусі, які можуть за ними доглядати. Хоча знаю людей, особливо в яких діти ходили до садочків, для яких це проблема.
Людмила, викладачка:
– Незручностей для мене особисто поки немає. Онука із сином відправляли до Маріуполя, але вони їхали не загальним транспортом, тому ніяких проблем з цим не виникло. Видно, що людей на вулицях трошки поменшало. Хвороб не боюся, але загальних правил безпеки дотримуюся.
Антисептик не змогла ніде придбати, але чоловік мені зробив його самостійно: у пляшку з-під парфумів, яка має пульверизатор, налив спирту. Звичайно, будемо уникати скупчень людей. Частіше сидіти вдома доведеться, але й про помірні фізичні навантаження забувати не варто. Наприклад, до річки зранку пройтися.
Олексій, студент:
– Конкретно я еще не столкнулся с чем-то негативным. Продуктовые и АЗС работают, и это хорошо. Моя семья арендует помещение. Поэтому придется с ними что-то решать, но пока мы не знаем, как оно будет. Конечно, очевидно, что по экономике это все очень сильно ударит. Доллар на гривню подорожал буквально за сутки. Думаю, скоро он будет уже по 30.
Пусть меры и строгие, но лучше превентивно это все предпринять, чем дождаться такой вспышки, как в той же Италии. В Чернигове ситуация проще. У нас ни аэропорта, ничего нет такого. А в Киеве как? Скажем, один человек прилетел из Италии зараженный, прошелся в людном месте, покашлял – и все. Мы все в группе риска. Лучше так, как сейчас, чем мы столкнемся потом с проблемами, когда мест в больницах будет не хватать.
еженедельник "Семь дней"