Якщо біль триває чи повторюється впродовж декількох місяців чи років, його називають хронічним. Він може супроводжувати різноманітні хвороби та стани — наприклад, артрит, фіброміалгію, діабет, остеохондроз, давні травми. Хронічні больові відчуття виникають, коли нервові закінчення стають більш чутливими до болю. В такому випадку для полегшення стану потрібно застосовувати спеціальні знеболюючі. Які саме — розповідаємо.
Які бувають знеболювальні?
- Close up of a Senior man putting on cream to ease the pain in the joints
Перш ніж вибирати засіб для полегшення хронічного болю, варто знати, що знеболювальні бувають різних типів, розрізняються за механізмом впливу на біль. Найчастіше для усунення рецидивних чи тривалих больових відчуттів застосовують такі групи препаратів:
- нестероїдні протизапальні — знижують чутливість нервових закінчень до болю, мають протизапальну дію («Німесулід», «Ібупрофен», «Кеторолак»);
- спазмолітики — ефективні при болях, викликаних спазмами («Но-шпа», препарати папаверину гідрохлориду);
- комбіновані анальгетики — містять декілька складників із різним принципом дії, актуальні, коли больові відчуття викликані різними факторами або їхня природа невідома («Пенталгін», «Спазмалгон»);
- місцеві анестетики — діють локально, безпосередньо на проблемну ділянку («Новокаїн», «Лідокаїн», засоби для зовнішнього застосування).
В деяких випадках, коли больові відчуття дуже сильні, можуть застосовуватися опіоїдні анальгетики, протисудомні засоби, деякі інші рецептурні препарати. Однак такі ліки приймають тільки за рекомендацією лікаря, ретельно дотримуючись дозувань та схеми терапії, оскільки вони можуть викликати небажані побічні ефекти.
Як вибрати препарат від хронічного болю?
Вибір препаратів для лікування больових відчуттів хронічного типу варто довірити досвідченому лікарю. Засіб, його дозування підбираються з урахуванням стану пацієнта та причини болю. Це можуть бути медикаменти для перорального чи зовнішнього застосування.
Іноді для посилення ефекту поєднують препарати в різних формах. Наприклад, для лікування хронічного болю, спричиненого артритом, проблемами з хребтом чи запальним процесом у м’яких тканинах, можуть застосовуватися анальгетики в таблетках і знеболювальні мазі, розчини для натирання чи пластирі. При мігренях — протизапальні нестероїдні ліки чи засоби комбінованої дії.
Більшість препаратів, які полегшують хронічні больові відчуття, можна придбати онлайн, наприклад, в Аптеці D.S., де є широкий вибір таких засобів. Однак перед прийомом будь-якого медикамента треба порадитися з лікарем. Не забувайте, що самолікування може бути небезпечним для здоров’я.