Чіп з Дніпра та Оболонь з Києва: історії операторів безпілотників 425 ОШБ «Скала», які боронять Покровський напрямок

За інформацією: Суспільне Дніпро.

Чіп. Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

За словами військового, через кілька днів після навчань він уже поїхав другим номером із пілотом на бойові позиції — і так почав працювати.

"Я починав більше як коригувальники та розвідники. Ми тоді ще не вражали цілі. На Соледарі (Донеччина, — ред.), наприклад, дуже багато зверталися до нас, бо ми тоді були майже єдині, хто залітав дуже далеко. Було дуже ризиковано, втратили кілька дронів. Але ми залетіли, знайшли, де у них склади боєкомплектів були, де вони заправлялися танками, артилерією, мінометами. І до нас уже почали звертатися, щоб ми саме знаходили такі великі цілі. Ми зробимо максимум і прикладемо всіх зусиль, щоб знайти ці цілі. А далі вже артилерія їх уражала", — розповів він.

Чіп додав: працює за будь-яких умов. За його словами, чим гірша погода, тим більша ймовірність, що російське військо буде переходити у наступ, адже має дуже багато піхоти, і цим користується.

"Потім сушимо "пташок": прогріваємо їх феном спеціальним, щоб усі компоненти висушити. Бо розуміємо, що в таку погоду ворог буде атакувати. Бо в гарну погоду отут, на Покровському напрямку, ми їх зупинили біля териконів — вони не могли просуватися. А от коли погодні умови більш їм дозволяють — вони намагаються просунутися якомога більше. Потім, у ясний день, ми вибиваємо їх із цих позицій. І знову вони чекають більш гарних для них погодних умов", — пояснив Чіп.

Оболонь

Як розповів військовий на позивний Оболонь, у мирному житті він працював менеджером із продажу. До "Скали" долучився у серпні 2024-го — після базової військової підготовки. Чоловік зазначив, сам мобілізувався до війська й одержав пропозицію доєднатися до 425 ОШБ. Додав: найбільшою мотивацією для нього є захист Батьківщини, сім'ї, рідних.

Під час виконання бойового завдання у Торецьку на Донеччині Оболонь отримав поранення. Тоді боєць був у евакуаційній групі.

"Ми під Торецьком забирали "Козак" (бронеавтомобіль, — ред.) і "Бредлі"Основна бойова машина піхоти, що перебуває на озброєнні механізованих військ армії США.. І нас почали обстрілювати. Ми зачепилися, почали їхати, і був дуже сильний обстріл. "Бредлі" почала горіти, і нам наказали евакуюватися. У момент евакуації прилетів ворожий FPV-дрон. З нашого екіпажу, п’ятьох людей, троє — 300-х (поранені, — ред.), а двоє залишилися здоровими", — сказав боєць.

Оболонь. Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

Після поранення Оболонь пройшов курс реабілітації, і йому запропонували змінити професію — стати пілотом дрона. Саме цим військовий зараз і займається.

"Тут є досвідчені пілоти, які підказують. До кого не звернешся, усе пояснюють, усе з увагою. Працюєш із професіоналами й набираєшся досвіду. Оскільки я нічний пілот, ми постійно спостерігаємо за пересуванням ворожої техніки, сил. Даємо відсіч, наскільки це можливо. Це може бути на відстані 200, 300 чи 500 метрів. На сон взагалі декілька годин є, але ж працювати потрібно, захищати державу", — пояснив він.

Оболонь зазначив: армія РФ наближається, але українські військові не здаються.

"Під постійними обстрілами — мінометними, "Градами"Реактивна система залпового вогню — ми працюємо. Обладнання постійно пошкоджується після обстрілів, але ми його відновлюємо і працюємо", — запевнив боєць.

Допоможіть нам стати кращими, розповівши про свій досвід користування сайтом Суспільного. Пройдіть це коротке опитування, воно займе до 5 хв вашого часу. Дякуємо!

Читати ще

Читати ще

«Ми мусимо виграти цю війну. Ми мусимо стояти». Історії бійців 425 ОШБ «Скала» Сема та Пуфіка

Читати ще

«Хочу знов побачити Азовське море». Історія бійця 425 ОШБ «Скала», який відбиває атаки армії РФ на Покровському напрямку

Новости Украины