Чому лікарня у Полтаві не допустила представника Уповноваженого із прав людини: позиції сторін

За інформацією: Суспільне Полтава.

Суспільне Полтава

Поліція Полтавщини розпочала кримінальне провадження щодо перешкоджання роботі представника Уповноваженого ВРУ з прав людини у Полтавській області. Конфлікт стався у 2-й міській лікарні 17 січня.

Про це Суспільному повідомив речник Полтавського райуправління поліції Василь Зуб.

Що хотів перевіри представник офісу омбудсмена у лікарні Полтави

Як розповів Суспільному представник офісу омбудсмена у Полтавській області Владислав Носенко, він з помічниками приїхав до 2-ї лікарні Полтави, аби перевірити стан доступності будівлі та приміщень для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. На вимогу надати документи, необхідні для проведення моніторингу, отримав відмову. Після цього Носенко звернувся до поліції.

Позиція керівництва 2-ї лікарні Полтави

На офіційний сторінці лікарні у Facebook опублікували допис з поясненням, що сталося 17 січня. Працівники лікарні стверджують, що люди, які здійснювали перевірку, не надали жодного документу, де зазначалася б підстава для перевірки та їх повноваження. За їхніми словами, вони надали доступ до хірургічного та отоларингологічного відділень, але без можливості проведення фотозйомки. Як йдеться у дописі, люди, які хотіли здійснити перевірку, поводили себе агресивно і вживали ненормативну лексику.

Що говорять в поліції

Поліція Полтавщини розпочала кримінальне провадження за частиною першою статті «Втручання у діяльність державного діяча». Максимальна санкція — позбавлення воліПозбавлення волі – кримінальне покарання в Україні, яке полягає в ізоляції засудженого від суспільства та поміщенні його до кримінально-виконавчої установи терміном до 2 років. За словами речника Полтавського райуправління поліції Василя Зуба, нині слідчі вивчають справу та збирають докази.

Новости Украины