
Фото ілюстративне: Олексій Самсонов
Кліматична норма для листопада в Києві — близько 2,6°С, а цьогоріч середньомісячна температура склала 6,2°С.
Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського повідомила, що цьогорічний листопад у столиці виявився незвично теплим. Середньомісячна температура склала 6,2°С, що на 3,6°С вище за кліматичну норму. Такий показник зробив листопад четвертим серед найтепліших за всю історію спостережень у Києві.
Місяць подарував киянам контрастні відчуття: найхолодніший ранок припав на 20 листопада, коли стовпчик термометра опустився до -2,9°С, а найтепліший день — на 3 листопада, коли температура піднялася до +15,3°С.
Попри теплі дні, листопад не вийшов на норму дощів. На проспекті Науки за місяць випало 41 мм опадів, що становить 89% від місячної норми.
Кияни вже звикли до постійних погодних сюрпризів в усі пори року. Так цьогорічний січень встановив 11 температурних рекордів, весна стала десятою у рейтингу найтепліших у Києві за понад 140 років.
А от цьогорічне літо не здивувало «градусами», проте 30 липня у столиці було зафіксовано рекордну кількість опадів — 47,1 мм, що на 23,9 мм більше, ніж попередній рекорд 1991 року для цієї дати, коли випало 23,2 мм опадів. У Києві за добу випало 69% місячної норми опадів.
Наталка МАРКІВ
