За інформацією: Суспільне Хмельницький.
Суспільне Хмельницький
322 жителя Хмельницької тергромади безоплатно скористалися послугами пункту прокату засобів реабілітації, що з травня минулого року діє при Хмельницькому міському терцентрі соціального обслуговування. 240 із них донині використовують спецзасоби з пункту прокату, розповіла заступниця директора терцентру Тетяна Вовчемис.
Хто може звернутися до пункту за допомогою і які засоби користуються найбільшим попитом серед населення – Суспільне дізнавалося.
Хмельничанка Любов Коваль прийшла на консультацію до пункту прокату засобів реабілітації. Жінка каже, що її чоловік — інвалід потребує милиць, за якими вона прийшла.
Від травня минулого року 322 жителі Хмельницької громади безоплатно скористалися послугами пункту прокату засобів реабілітації, що діє при Хмельницькому міському терцентрі соцобслуговування, розповіла заступниця директора центру Тетяна Вовчемис. Саме тоді, каже посадовиця, відкрився центр.
За потреби людина може отримати консультацію в пункті телефоном. Суспільне Хмельницький
Нині засоби реабілітації використовують 240 хмельничан, каже Тетяна Вовчемис: "Скористатися ними можуть жителі Хмельницької тергромади, які потребують даного засобу реабілітації. Вони мають прийти до нас, на Зарічанську 14/4, де розташований пункт прокату. З собою необхідно мати паспорт, ідентифікаційний код, пенсійне, якщо є, і довідку від лікаря, що людина потребує того чи іншого засобу реабілітації".
За потреби людина може отримати консультацію в пункті телефоном, додає посадовиця.
Фахівчиня соціальної роботи Олена Коцемир працює у пункті прокату засобів реабілітації з перших днів його відкриття. Нині, каже, в наявності — понад сотня спецзасобів: "Це і ролатори, ходунки, крісла для душу різних конфігурацій, крісла колісні, крісла санітарні, є пересувні, є не пересувні, милиці – підлокітні, підпахові, і тростини".
Найбільшим попитом серед населення, за її словами, користуються ходунки: "Вони можуть бути як крокуючими, так і приставними, нова модель, вони легенькі, компактні, легко транспортуються в автомобілі і в громадському транспорті. Досить популярні".
Найбільшим попитом серед населення користуються ходунки. Суспільне Хмельницький
Пункт прокату засобів реабілітації постійно поповнюють, каже Тетяна Вовчемис: "У 2022 році з міського бюджету виділили 200 тисяч, на які ми поповнили пункт прокату. У 2023 році – 90 тисяч. Ми постійно співпрацюємо з благодійними фондами, громадськими організаціями, фізичними особами щодо поповнення пункту прокату".
Засоби реабілітації, за словами Тетяни Вовчемис, дають у користування до трьох місяців. За потреби договір прокату можна продовжити.
Що відомо
До технічних та інших засобів реабілітації належать: засоби для пересування (крісла колісні), допоміжні засоби для особистої гігієни — крісла-стільці, стільці, табурети, сидіння для ванни та душу тощо, допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому- палиці, милиці, ходуни.
Перелік необхідних документів для отримання:
1. Медична довідка про потребу в засобі реабілітації;
2. Копія паспорта заявника (1, 2 та сторінка реєстрації місця проживання);
3. Копія паспорта повіреної особи (1, 2 та сторінка реєстрації місця проживання);
4. Копія ідентифікаційного коду заявника;
5. Копія пенсійного посвідчення, копія посвідчення з інвалідністю, інші копії за необхідності.
Читати ще
Читати ще Майже 30 літрів крові здали поліцейські Хмельниччини для потреб військових
Читати ще На Хмельниччині утричі частіше виявляють меланому
Читати ще Благодійний забіг до Дня міста проведуть у Шепетівці на Хмельниччині