За інформацією: Суспільне Чернівці.
На фото парк «Жовтневий». Фото: Суспільне Буковина
У Чернівцях під час перевірки договорів з підприємцями парків виявили, що деякі не сплачують гроші на розвиток й благоустрій, а також податок за землю. З усіма переуклали договори.
Про це Суспільному повідомила керівниця парків Марта Шумілова-Лисякова.
У договорах про співпрацю з підприємцями передбачено, що вони мають сплачувати гроші на розвиток та благоустрій парків, а також податок за землю згідно з площею, яку займають.
Після об'єднання парків в одне підприємство перевірили договори з усіма підприємцями. Виявили недоотримання грошей на розвиток парку від ТОВ "Агробізнес", ТОВ "Парк Жовтневий" та підприємця Олександра Батюкевича.
У відповідь на запит Суспільного Шумілова-Лисякова відповіла, що гроші недоотримали через конфлікт попереднього керівництва та підприємців. Зокрема, ТОВ "Агробізнес" та підприємець Батюкевич не платили гроші, бо з ними раніше не продовжили договір.
Скріншот відповіді на запит Суспільного.
Наразі з підприємцями переуклали договори про співпрацю. Так торік до бюджету підприємства надійшло майже 275 тисяч гривень від фірми "Агробізнес" та 746 тисяч гривень від підприємця Батюкевича. Це сума з урахуванням боргу за попередній рік.
Також наразі погоджують новий договір про співпрацю та розмір плати для ТОВ "Жовтневий". Підприємство платитиме гроші вже з цього року, але враховуючи й борг, – так планують отримати понад 390 тисяч гривень.
Загалом торік на розвиток парку "Жовтневий" надійшло 1,8 мільйона гривень, що на понад мільйон гривень більше, ніж у 2022 році.
Чому з фірмою Агробізнес не продовжували договір
На території парку "Жовтневий" є ресторан, який належить фірмі депутата міськради Василя Максимюка. Підприємницькою діяльністю він займається через фірму "Агробізнес". Ексдиректор парку “Жовтневий” Юрій Воронка казав, що у 2021 році в підприємця закінчився договір про співпрацю з парком, тому у 2022 році Максимюк не сплачував за роботу закладу, оскільки не уклали новий договір.
"Увесь цей рік підприємство не сплачувало, бо воно зажадало підписати з парком договір на 30 років. У мене є охоронні зобов'язання, я точно знаю, яку діяльність дозволено в парку, а яку не дозволено. То яким чином я маю йти на кримінальне порушення?", — казав Воронка.
Тоді Максимюк казав, що поки не підписаний новий договір, він не сплачує за користування землею, але направив керівництву парку гарантійний лист, де зобов’язувався сплатити все після підписання угоди.
Що відомо про реорганізацію парків у Чернівцях
- У жовтні 2022 року депутати міської ради підтримали рішення про об’єднання парків "Жовтневий" та "Центр культури та дозвілля імені Тараса Шевченка".
- Ексдиректор парку "Жовтневий" Юрій Воронка ініціативу об'єднання парків вважав абсурдною. Він розповів, що проєкт об'єднання парків не має економічного обґрунтування і може суперечити природоохоронному законодавству.
- Проєкт рішення зареєстрував депутат міськради Василь Максимюк. Під час обговорення питання тодішня голова комісії з питань законності та регламенту Тетяна Шепелько сказала, що у Максимюка є конфлікт інтересів і він не мав брати участь у комісіях депутатів по обговоренню цього питання, також не мав голосувати за це рішення. Максимюк є приватним підприємцем і має у парку Жовтневому ресторан.
- Максимюк прокоментував Суспільному, що ініціював проєкт для розвитку парків, оскільки зараз вони підпорядковуються управлінню культури, яке недофінансовуються з міського бюджету. Водночас говорить, що його інтереси як підприємця не задіяні.
Читати ще
Читати ще Коли завершать об’єднання двох парків у Чернівцях та що зміниться в роботі — інтерв’ю з керівницею Шуміловою-Лисяковою
Читати ще У Чернівцях об’єднають два парки: у депутата, який ініціював це, може бути конфлікт інтересів