Детально про зарплати і виплати військовим та як оформити 100 тисяч «бойових», роз’яснив військовий юрист територіальної оборони Вінниччини

Юристконсульт юридичної служби окремої бригади Сил територіальної оборони Вінниччини Віталій Мандзюк детально роз’яснив про щомісячне грошове забезпечення військовослужбовців і одноразові додаткові допомоги, зокрема, при пораненнях, при потраплянні у полон або в разі загибелі військового. Які потрібні документи.

Детально про зарплати і виплати військовим та як оформити 100 тисяч «бойових», роз’яснив військовий юрист територіальної оборони Вінниччини

Грошове забезпечення військовослужбовців складається з трьох складових:

  • Щомісячні основні види грошового забезпечення. Це посадовий оклад, оклад за військовим званням (чим вище звання, тим вища виплата) і надбавка за вислугу років.
  • Щомісячні додаткові види грошового забезпечення. Це премії, надбавки, доплати, підвищення посадового окладу. Також винагороди військовослужбовцям, що обіймають посади а також виконують завдання пов’язані з кібезбезпекою та кіберзахистом.
  • Одноразові додаткові види грошового забезпечення — це допомоги на винагороди.

Основні та додаткові види грошового забезпечення виплачуються в поточному місяці за попередній місяць. Одноразові додаткові допомоги виплачуються в той місяць, коли був виданий наказ командира або в наступному місця після видання наказу.

На період дії воєнного стану військовослужбовцям виплачується окрема винагорода у розмірі 30 тисяч гривень. Військовим, які приймають безпосередню участь у бойових діях, виплачують додатково 100 тисяч гривень. Крім того, додаткова винагорода в розмірі 100 тисяч гривень виплачується ще в трьох випадках:

1. Якщо особа була захоплена в полон;

2. При пораненнях, контузіях, травмах (вираховується поденно – ред.);

3. Внаслідок загибелі. Виплата в даному разі здійснюється за весь місяць, в якому особа померла.

Детально про 100 тисяч гривень при пораненнях

«Після того, які військовослужбовець був поранений, він звертається з рапортом до свого командира. До рапорту долучаються документи, які підтверджують факт отримання поранення в зоні бойових дій, а також документи, що підтверджують факт перебування військовослужбовця в той чи інший період в зоні бойових дій.

Серед документів, які військовослужбовець буде долучати до рапорту для отримання винагороди, є два основні документи. Це постанова довідка ВЛК, в якій має бути чітко зазначено, що травмування (поранення) отримано внаслідок захисту батьківщини. Інший документ – довідка про обставини травмування. В даному документі підставою для отримання 100 тис грн обов’язково має бути зазначений наказ командира військової частини з відповідними реквізитами, а не будь який інший документ», — пояснює Віталій Мандзюк.

У разі загибелі військового в зоні бойових дій, сім’ї виплачується 15 млн гривень

«Для отримання грошової допомоги, сім’я загиблого військовослужбовця має звернутись до військкомату і отримати перелік документів, який необхідний для отримання допомоги

Днем виникнення такого права є день загибелі військовослужбовця під час бойових дій. Право на отримання одноразової грошової допомоги в розмірі 15 млн грн має сім’я: батьки, дружина, діти, а також утриманці військового.

В разі відмови однієї або кількох осіб, які мають право на отримання цієї одноразової грошової допомоги, їх частки розподіляються між іншими особами, які мають право на отримання цієї одноразової грошової допомоги. Відмова від своєї частки має фіксуватись нотаріально» — роз’яснив військовий юрист.

Джерело

Новости Украины