скрін із пропагандистського сюжету
У Мелітополі відбулася «важлива» патріотична акція «А пісні теж воювали». Співзвуччя з побитою фразою «діди воювали» явно не випадкове.
Окупанти експлуатують це гасло не заради збереження пам'яті про Другу світову. У Мелітополі й без того шанували цю історію — всупереч заявам рашистських пропагандистів. Але з початком повномасштабного вторгнення «діди» в українському порядку денному поступилися місцем синам, чоловікам і батькам, які захищають країну сьогодні. Мета ж рашистів — зовсім не пам'ять. Це спроба відволікти від реальності, замінити живий біль війни вихолощеним ритуалом, і, що особливо підло, використовувати образи предків для втягування молоді в злочинну агресію.
Як і раніше, у Мелітополі дітей використовують з жорстокістю. В умовах окупації їх змушують писати листи загарбникам — і не завжди добровільно. Їх привчають до війни зі шкільної лави. А малечу взагалі наряджають у військову форму, перетворюючи на інструмент шаленої пропаганди. Напередодні сакрального для окупантів 9 травня старшокласників ЗОШ №24 відправили на акцію «А пісні теж воювали». Школа обрана не випадково: її нинішній керівник, колишній сторож Михайло Щукін, давно прославився своєю фантасмагоричною лояльністю до загарбників.
Цього разу підлітки співали «Катюшу» в супермаркеті перед вітриною з хлібом, а потім продовжили виступ буквально на узбіччі дороги. Дивно, що не поставили поруч шапку для збору грошей на фронт. Природно, «концерт-подарунок» активно розтиражували пропагандистські ресурси. Ті звично видали: — Пісні воєнних років — це не просто музика, а частина історії, яка допомагала бійцям і трудівникам тилу пережити важкі роки, вселяла надію і віру в Перемогу.
Те, що сучасні школярі з ентузіазмом виконують ці пісні, показує їхню повагу до подвигу предків і бажання зберегти пам'ять про Велику Вітчизняну війну. Упевнені, що виступ хлопців зворушив серця глядачів і нагадав про те, як мистецтво допомагало людям у важкі часи.
Нагадаємо, подібна ганьба в Мелітополі давно стала нормою. У травні минулого року окупанти вже знімали ролик із підлітками, які виконують «Катюшу» під мінусовку. Щоправда, тоді увагу приділили не місцю дії, а вибору дітей за принципом «кому ведмідь на вухо наступив».