Дипломатичний скандал. Франція вимагає від КНР позицію щодо суверенітету колишніх країн СРСР


Дипломатичний скандал. Франція вимагає від КНР позицію щодо суверенітету колишніх країн СРСР

МЗС Франції (Фото: Вікіпедія)

Міністерство закордонних справ Франції висловило стурбованість у зв’язку з заявами китайського посла в Парижі, який 22 квітня поставив під сумнів приналежність Криму до України та суверенітет пострадянських держав у цілому.

Читайте нас в Telegram: тільки важливі та перевірені новини

Дипломат заявив, що колишні радянські країни «не мають ефективного статусу в міжнародному праві, тому що немає міжнародної угоди, яка б надала сили їхньому статусові суверенних країн», а Крим нібито «з самого початку належав Росії».

У МЗС Франції вважають, що Китай повинен пояснити цю заяву.

«З тривогою ми дізналися про зауваження китайського посла у Франції щодо кордонів країни, які стали незалежними після розвалу Радянського Союзу в 1991 році. Китай має сказати, чи відображають ці зауваження його позицію. Ми сподіваємося, що це не так», – йдеться у заяві міністерства для ЗМІ, яку опублікував один з французьких депутатів.

Міністерство заявило, що Франція висловлює солідарність з колишніми країнами СРСР, які з розпадом Союзу здобули незалежність після десятиліть пригноблення.

«Що стосується конкретно України, вона була міжнародно визнана в межах кордонів, що включають Крим, у 1991 році після розпаду СРСР всією міжнародною спільнотою, включно з Китаєм, як нова держава-член Організації Об’єднаних Націй», – заявили в Парижі.

  • На початку квітня президент Франції Емманюель Макрон літав до Китаю, щоб обговорити з Сі Цзіньпінем російсько-українську війну. За даними Bloomberg, Макрон збирається запропонувати КНР план, який, на його думку, може стати основою для перемовин Росії та України.

Джерело

Новости Украины