Директор ЗЗСО №22 Наталія Малахова: «Наш педагогічний колектив – це унікальне поєднання молодості, досвіду та мудрості»

 

Краматорській школі №22 ім. Миколи Крупченка виповнилося 65 років! За цей час вона навчила та дала дорогу в доросле життя багатьом краматорчанам. Випускники із теплотою згадують свої перший клас, своїх вчителів, своїх однокласників, свій випускний…А учні, що навчаються зараз, пишаються своїм закладом.

Про школу та її життя «Східний проєкт» поговорив з директором ЗЗСО №22 Наталією Малаховою.

— Чому ви обрали нелегкий шлях вчителя? Хто був для вас прикладом серед вчителів?

— Завжди любила і люблю свою школу. Перше моє знайомство зі школою відбулося в 1985 році, коли я прийшла до 5 класу. Закінчила цей навчальний заклад у 1991 році зі срібною медаллю. За час навчання в школі серед багатьох прекрасних учителів я побачила зразок педагога — Миколу Миколайовича Крупченка, який став моїм ідеалом керівника.

Після закінчення школи я вступила до Слов’янського педагогічного інституту на фізико-математичний факультет. Після його закінчення повернулася в школу в 1996 році вчителем математики. З 2012 року я – заступник директора з навчально-виховної роботи Краматорського ЗЗСО № 22 з профільним навчанням ім.М.М.Крупченка. З 2019 року – директор Краматорського ЗЗСО № 22 з профільним навчанням ім.М.М.Крупченка.

Тому з упевненістю можу сказати, що знаю традиції 22-ої школи, намагаємося їх зберегти. І перш за все — традицію вчитися. А це можливо завдяки педагогічному колективу 22-ої — колективу, який прожитий зсередини як єдиний живий організм зі своїми успіхами, досягненнями, невдачами. Нинішній колектив зробив школу конкурентноздатною, надійною, безпечною. Я дуже хочу, щоб такою вона залишалася й надалі.

— Розкажіть про колектив школи, який він?

Запорукою успішної діяльності Краматорського ЗССО №22 є ерудованість, сучасний світогляд, педагогічний такт і високорозвинені професійні якості всіх педагогів. Це творчий, працездатний учительський колектив. В нашому колективі надійні, досвідчені, сумлінні працівники. І всі вони – різні за віком, досвідом, темпераментом, ставленням до життя – потребують уваги, підтримки й допомоги, контролю й визнання своїх педагогічних здобутків, своєї неповторності.

Педагогічний колектив ЗЗСО №22 має вчителів різної вікової категорії, що в цілому дає змогу гармонійно поєднувати досвід та інноваційність – свіжий погляд на педагогічну діяльність як таку: молодь палає вчительським ентузіазмом, сподівається, привносить свіжий погляд у педагогічну діяльність; середній вік горить учительським альтруїзмом, досліджує й направляє; поважний вік випромінює досвід, перевіряє, наставляє, спрямовує.

Отже, педагогічний колектив ЗЗСО № 22 – це унікальне поєднання молодості, досвіду та мудрості. Ім’я Краматорського закладу освіти № 22 золотими літерами вписане в Національному проєкті «Педагогічний Олімп України – 2021».

За багаторічну історію існування школи змінилися покоління вчителів. Щиро дякую найстаршим, найдосвідченішим педагогам, які створили та передали кращі освітянські традиції колективу. Вшановуємо педагогів, які вже пішли з життя. З любов’ю і пошаною згадуємо Миколу Миколайовичу Крупченка, який присвятив своє життя 22 школі. Школа була його душею, його життям. Саме він створив теперішній імідж школи. Він назавжди залишиться в серцях колег, учнів, батьків, випускників.

— Чим відрізняється ваша школа від інших? Чим приваблює учнів та їх батьків?

Наразі вимогою часу – є використання різноманітних онлайн-сервісів у педагогічній діяльності. З огляду на це, керівництво закладу ЗЗСО № 22 та вчителі активно використовують різноманітні онлайн-інструменти для налагодження праці та навчання. Наразі всі учні охоплені дистанційною формою навчання.

Не дивлячись на складну ситуацію в нашій державі, ми змогли організувати освітній процес на високому рівні. І підтвердженням цьому є те, що більшість дітей залишилися в нашому закладі ( пішли до інших шкіл України та поза її межами близько 10% учнів). Учням подобаються інноваційні, оригінальні з використанням ІТ технологій уроки, руханки. Дякую батькам та учням за довіру, за активну участь у здійсненні дистанційного навчання. На виконання Закону України «Про повну загальну середню освіту» та Концепції профільного навчання в старшій ланці в 1991 році 10-ті класи перейшли на профільне навчання. На сьогоднішній час в закладі існують класи з фізико-математичним, медичним ліцейним, гуманітарним профілями.

Ураховуючи побажання учнів, батьків та кадровий склад, зміст освіти розширено спецкурсами – медична справа, латина, польська мова. З 2019 року було поновлено допрофільне навчання учнів основної ланки — 9-их класів, ураховуючи інтереси учнів та батьків.

Робота вчителів закладу спрямована не тільки на формування знань і умінь з предметів, але й на формування в учнів якостей, які дозволяють здійснювати свідомий вибір професії, бути відповідальними за свій вибір. Підтвердженням цьому є той факт, що 100% випускників вступає до вищих навчальних закладів України та інших країн, що говорить про високий рівень знань випускників.

Учні КЗЗСО № 22 добре себе зарекомендували як переможці Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових і спеціальних дисциплін. За результатами предметних олімпіад кожного року Краматорський заклад загальної середньої освіти № 22 був одним із кращих у місті. Також за весь час проведення ЗНО 15 учнів КЗЗСО № 22 отримали 200 балів. За 65 років існування було виховано 277 медалістів, з них 131 золотих та 146 срібних медалей.

Наш заклад – це установа, метою якої є не тільки навчання, а й виховання всебічно розвиненої, гармонійної особистості, «виведення» її на високий загальнолюдський культурний рівень, соціалізацію у якісно нових умова

— Які принципи головні у вашому закладі, на чому все базується?

Навчальний заклад спрямовує свою діяльність на ґрунті національної культури і національних традицій, за змістом і формами роботи відповідає національно-культурним потребам України. її становленню і розвитку як суверенної держави. Усі методи, засоби, форми навчання сприяють формуванню духовної, морально-етичної, висококультурної, творчої особистості учня. В закладі функціонує орган учнівського самоврядування, який сформований безпосередньо учнівською громадою учнів.

Учнівське самоврядування забезпечує комплексний виховний вплив на учнів, залучаючи їх до усвідомленої та систематичної участі в справах не лише класу, а і закладу. За ініціативи керівництва закладу лідерам учнівського самоврядування влаштовуються зустрічі з лідерами нашої країни і з представниками інших країн. Адже тільки при тісній співпраці та обміні досвідом можливе лідерське зростання та виховання справжніх керівників. Випускники-лідери – приклад для лідерів учнівського самоврядування сьогодні. Відносини між учителем і учнем, в основному, розвиваються на основі співробітництва і ділового партнерства. Учитель і учні рівноправні суб’єкти навчально-виховного процесу. Педагогічний колектив ЗЗСО№22 впевнений, що результативність виховання можлива лише в тісній та плідній співпраці дітей, батьків та вчителів. Це підтверджують багаторічний досвід нашого закладу.

— Що побажаєте педагогам, учням, батькам?

У важкий для країни час ми не святкуємо ювілей в рідних стінах. Але ювілей школи знову об’єднав нашу велику дружню шкільну родину. З різних куточків України та світу чути побажання та привітання рідній школі з ювілеєм. Дякую всім – колегам, учням, батькам, випускникам – за теплі позитивні привітання та побажання. Я бажаю довгих років діяльності нашому навчальному закладу, чудовим вчителям, добрим і чуйним співробітникам школи.

А також бажаю цілеспрямованості та ентузіазму кожному з учнів, бадьорості та сил кожному з батьків. Будьте всі здорові, вірте в себе, а наша улюблена школа нехай усім нам допомагає реалізовувати мрії, дізнаватися про щось цікаве і відкривати для себе щось дивовижне з кожним днем. Будьте щасливі під мирним українським небом!

Джерело

Новости Украины