Дитячий лікар рекомендує: як одягнути дитину за погодою

 

Осінь – пора зростання кількості сезонних захворювань. Це ОРВІ, грип та інші. Як правильно одягнути дитину в цей період, щоб їй було і тепло, і комфортно, і не нашкодило здоров’ю,  «Східному проєкту» розповіла лікар-педіатр Центру сімейної медицини Краматорська Ганна Ольховська.

— Осінь набирає своїх обертів, і болячки теж… Тому зараз як ніколи, потрібно уважніше прислухатися до стану діток.

При одяганні дітей для прогулянки на вулицю існують загальні правила, при виконанні яких ви захистите свою дитину від дискомфортних відчуттів:

— одягніться самі, а потім одягайте дитину. Це правило особливо актуальне взимку. Так дитина не перегріється і не спітніє, доки чекатиме на вас;

не треба зав’язувати шарф, прикриваючи ним рот і ніс. Від холоду він не врятує. Навпаки, від дихання швидко стане мокрим та холодним;

— не судіть про погоду за своїми відчуттями. У дорослих та дітей різне сприйняття холоду та спеки;

— замерзла дитина чи ні, тільки по її носу не визначите. Є ще перенісся, шия, шкіра на руках, але вище кистей. Якщо вони прохолодні, значить малюкові справді холодно;

— рум’яні щоки на морозі — нормальне явище. Це означає, що кров приливає до обличчя, щоб зігріти; постійно теплі обличчя та шия на морозі — свідчення того, що дитина перегрілася;

— знімайте верхній одяг у приміщенні. Якщо під час прогулянки ви зайшли до магазину, зніміть з малюка куртку та шапку, щоб він не спітнів. Вийшовши в такому стані надвір, він легко може захворіти.

Для дітей молодшого віку: для активного відпочинку і для прогулянки в колясці вибирайте різний одяг … Якщо малюк активно рухається, одягайте його легше. А для прогулянки у візку вибирайте одяг тепліше.

Зараз дуже актуальним і активно використовується термобілизна (тільки обов’язково з натуральних матеріалів). Дає можливість не одягати 10 шарів одягу і не сковувати рухи дітей.

Туман сигналізує про підвищену вологість. Осіннього ранку при +10-15 постарайтеся одягнути на дитину курточку з водовідштовхувального матеріалу та щільні штани, які не вбирають вологу.

Якщо у малюків прийнято чіпати щічки і ніс, щоб зрозуміти, наскільки малюкові комфортно, то для дітей, що підросли, краще використовувати інший спосіб. Доторкніться до шиї — якщо вона гаряча, спітніла, значить малюкові спекотно: потрібно міняти верхній або проміжний шар на легший одяг.

І ще, важливо-якщо ви з дитинства не «кутаєте» дитину, то вона може спокійно бігати вдома без шкарпеток. А якщо привчили тепло одягати, то треба так і робити. Усі загартовування різко не починаємо.

Всім бажаю безболісних, теплих чаювань у сімейному колі!

 

Проект реалізується за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки у рамках Transition Promotion Program. 

Джерело

Новости Украины