Для харківських переселенців побудують модульне містечко в Полтавській області

Один будинок розрахований на родину з чотирьох людей.

Для жителів Харківської області, які втратили через війну житло, побудують модульне містечко в Полтавській області.

Воно знаходитиметься на ділянці в Білицькій громаді Полтавської області. Перший будинок уже побудований. Він повністю укомплектований та готовий до транспортування на місце модульного містечка.

Розрахований будинок на родину з чотирьох людей: двох дорослих та двох дітей. Він буде повністю укомплектований. У модульному будинку передбачено опалення, за рахунок того, що приміщення невелике, воно зможе економно опалюватися.

«Це невеличкий будиночок на 14 з невеликим квадратних метрів. Але ідея полягає в тому, що він повністю укомплектований. Він має санвузол, невеличку дуже компактну кухню. Ми розуміємо, що на такій площі дуже розгулятися не вийде, але там все є. Тобто родина маленька — я розраховував на двоє дорослих та двоє маленьких дітей — може достатньо комфортно там проживати якийсь період. «, — сказав один з ініціаторів проекту, волонтер та підприємець Сергій Гірка.

Кухня в будиночку. Фото: Сергій Гірка

Волонтери та представники Білицької громади підписали меморандум про співпрацю. ОТГ надала земельну ділянку в центрі селища.

«Є там поряд усі комунікації, які необхідні для того, щоб розмістии це містечко, ці будиночки, та зручності — аби це не були великі затрати, щоб це було поряд», — каже голова Білицької селищної ради Полтавського району Полтавської області Микола Скрильник.

Приблизна вартість такого будинку у Білицькій громаді складає 500 000 гривень. Гроші на будівництво шукають в інвесторів ініціатори створення модульного містечка — волонтер громадської організації «Ваш театр» Владислав Кульов і волонтер та підприємець Сергій Гірка. Однак соціальна ініціатива передбачає, що переселенці самі допомагатимуть волонтерам шукати інвесторів.  

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Харків’ян, які втратили житло через війну, заселять до студентських гуртожитків

«Ми вирішили, що ми можемо будувати самі модульні містечка. Далі було питання: для кого саме ми це робимо і яким чином? Тому що це кошти та дуже багато людей. У нас з’явилася нова модель співпраці, прецедент співпраці з різними громадами та залучати кошти не тільки від фондів. Кожна людина може сама шукати для себе таких інвесторів (ми будемо з цим допомагати). По-друге, є такі фонди, які також бажають комусь адресно допомогти, наприклад, якійсь родині. У нас дуже великі діаспори за кордоном, — пояснив Владислав Кульов. — У цьому полягає наша іноваційність моделі — кожна людина може допомогти собі знайти інвесторів».

Кімната в модульному будинку. Фото: Сергій Гірка

Для отримання будинку в модульному містечку на Полтавщині необхідно надати свою прописку в Харківській області та інформацію про відсутність житла через війну. Зробити це можна буде незабаром за допомогою форми на сторінці громадської організації «Ваш театр» у Facebook. Далі охочі отримати житло в модульному містечку мають шукати інвесторів, які б побудували для них будинок. Із пошуком допомагатиме громадська організація. Наразі потенційні інвестори вже є. 

Організатори створення модульного містечка просять долучатися до проєкту й інші громади в Полтавській та інших областях України, а також будівельні компанії.

Будинок розрахований на чотирьох людей. Фото: Сергій Гірка

Білицька громада допомагає переселенцям з початку війни. Для них за кошти ОТГ переобладнали школу, яка давно не експлуатується, під житло. Це приміщення з ремонтом та опаленням під дрова. Наразі у школі проживає близько 40 переселенців. Усього Білицька громада прихистила близько 2500 пересенців. У селищі створили 10 робочих місць для переселенців та готуються отримати від участі у французько-українському проєкті кошти на створення ще від 100 робочих місць. Це буде робота на крупорушках, млині та в цеху з переробки м’ясних консервів.

Джерело

Новости Украины