За інформацією: Суспільне Дніпро.
Володимир Зеленський на зустрічі з керівниками громад Нікопольського, Синельниківського та Криворізького районів Дніпропетровщини. Олексій Кулеба/Telegram
У межах візиту на Дніпропетровщину 11 квітня президент Володимир Зеленський зустрівся із керівниками громад Нікопольського, Синельниківського та Криворізького районів, які перебувають під постійними атаками російської армії. Регіону скерують майже 600 мільйонів гривень для підтримки громад та посилення оборони.
Про це у Telegram повідомив віцепрем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.
"Обговорили першочергові кроки для захисту містян та підтримки громад. Вже сьогодні уряд розподілив 1,5 млрд грн додаткової дотації для прифронтових громад та регіонів, які цього найбільше потребують. Дніпропетровщина отримає 42 млн грн", — зазначив посадовець.
Також, за його словами, наступного тижня Кабінет міністрів ухвалить рішення про додаткове фінансування для прифронтових і прикордонних із РФ громад.
"Близько 10 мільйонів гривень на кожну — залежно від чисельності населення. Йдеться не про разову допомогу, а про регулярну щомісячну підтримку для вирішення нагальних потреб — укриття, транспорт, зв’язок, найнеобхідніше для захисту життя", — додав Кулеба.
Ще 540 мільйонів гривень виділять на посилення систем радіоелектронної боротьби.
Окремо представники влади обговорили ключові проєкти, які реалізуються на Дніпропетровщині, зокрема разом із Міністерством розвитку громад та територій України:
- Будівництво водогону в Підгородному — 10,7 км нових мереж, які вперше забезпечать. Централізоване водопостачання для майже 20 тисяч людей, установ і підприємств.
- Будівництво у Дніпрі та Софіївці муніципального житла для внутрішньо переміщених осіб.
- Встановлення у Зеленодольську чотирьох модульних газових котелень, що забезпечать теплом до 12 тисяч жителів.
- Підготовка до запуску газотурбінної станції у Жовтих Водах потужністю 250 МВт.
- Реконструкція головного корпусу міської лікарні № 2 у Кривому Розі. Після оновлення медзаклад зможе приймати до 300 відвідувачів щодня, матиме 12 операційних, сучасну інфраструктуру та повну доступність для маломобільних груп населення.
"Говорили й про інші проєкти відновлення та співфінансування, рішення щодо евакуації мешканців із небезпечних зон, підтримку ВПО, ремонт доріг воєнної логістики та евакуаційних шляхів — це те, що також на порядку денному у громад", — зазначив посадовець.