До уваги водіїв: 10 листопада закінчується період пільгового розмитнення «євроблях»

10 листопада 2021 року закінчується період спрощеного митного оформлення транспортних засобів на «єврономерах», ввезених на митну територію України. Тому Чернігівська митниця звертається до громадян, які планують розмитнити такі авто, з проханням не відкладати проходження цієї процедури на останній день.

 

На актуальні питання, що стосуються пільгового розмитнення, відповідає начальник Чернігівської митниці Олександр Семирга.

 

Пане Олександре, останнім часом спостерігаються черги з легкових автомобілів на іноземній реєстрацій, так званих «євроблях», на митних постах, з чим це пов’язано?

 

Дійсно, на даний час виникли черги з легкових автомобілів не тільки у місцях митного оформлення на митній території України, а і в місцях перетину митного кордону (перед пунктами пропуску). Ці транспортні засоби є такими, що підпадають під дію законів України від 15.04.2021 № 1402-ІХ та № 1403-ІХ. Щодо них може бути здійснене спрощене митне оформлення.

 

Першою і головною причиною виникнення накопичення транспортних засобів у місцях розташування підрозділів митного оформлення є наближення завершення періоду спрощеного митного оформлення таких авто – до 10 листопада 2021 року. Другою причиною є відкладання митного оформлення транспортного засобу громадянами на більш пізні дати, у тому числі з причин необхідності зняття з обліку транспортного засобу за кордоном, збір (оформлення) необхідних документів, що надаються під час митного контролю.

 

Громадяни у пільговий період мають право і на вивезення транспортних засобів з України, напевно з цим пов’язані черги на кордоні?

 

Дійсно законодавство дозволяє вивезти такі транспортні засоби за межі митної території України зі сплатою добровільного внеску до Державного бюджету України у сумі 8 500 гривень. Це звільняє громадянина від адміністративної відповідальності та сплати штрафу у сумі до 170 000 гривень.

 

Але причина виникнення черг на кордоні наступна. Дія Закону України від 15.04.2021 № 1402-ІХ не поширюється на транспортні засоби, які мають походження з країни, визнаної державою-окупантом або визнаною державою-агресором по відношенню до України та/або ввозяться з території такої держави-окупанта (агресора) та/або з тимчасово окупованої території України. У зв’язку з цим громадяни, які до 31.12.2020 ввезли автомобілі через пункти пропуску на українсько-російському кордоні вимушені наразі вивезти ці транспортні засоби з України та повторно їх ввезти. При цьому громадяни обирають найближчі пункти пропуску для виїзду-в’їзду, а потім мають бажання оформити транспортний засіб у вільний обіг у найближчому до пункту пропуску місці митного оформлення, а не за місцем проживання.

 

 

Для прикладу, якщо у вересні співробітниками митного поста «Нові Яриловичі» здійснювалось митне оформлення на виїзд біля 20 таких транспортних засобів, то в останні дні жовтня здійснюється оформлення більше 40 автомобілів за добу.

 

І все ж таки, пане Олександре, громадяни скаржаться на повільне оформлення «євроблях» у пунктах пропуску, у чому причини, на Вашу думку?

 

Зважаючи на те, що більшість транспортних засобів знаходились на митній території України з порушенням митного законодавства (недотримання строків та умов (вимог) митних режимів) посадовими особами митниці на виконання додаткових форм митного контролю витрачається значний час. Проведення митного огляду транспортного засобу, отримання пояснень громадян, оформлення протоколу про порушення митних правил, контроль сплати коштів до бюджету займають одну-дві години при виїзді та до години при повторному в’їзді.

 

Митницею вживаються заходи щодо збільшення кількості особового складу чергових змін за рахунок інших підрозділів та перерозподілу інспекторського складу між напрямками. У той же час в останні дні навантаження на особовий склад підрозділів митниці зросло вдвічі також внаслідок захворюваності на COVID-19 серед посадових осіб.

 

Що ще можливо необхідно врахувати громадян для уникнення виникнення черг?

 

По-перше, врахувати обмежений період спрощеного митного оформлення і не відкладати митне оформлення транспортного засобу на останні дні.

 

По-друге, для уникнення витрачання часу на очікування в черзі для митного оформлення транспортного засобу громадянин має право звернутися до будь-якого митного органу на всій митній території України, у тому числі найближчого до місця проживання громадянина. Контактна інформація митних органів України знаходиться за посиланням https://customs.gov.ua/contacts. Громадянин може також обрати будь-який пункт пропуску для автомобільного сполучення для вивезення транспортного засобу за межі митної території України (https://customs.gov.ua/posts).

 

 

Наостанок, нагадайте громадянам, на які транспортні засоби поширюється спрощене митне оформлення.

 

На транспортні засоби, що класифікуються за товарними позиціями згідно з УКТ ЗЕД:

 

8703 – автомобілі легкові, крім: (8703 10 – транспортні засоби спеціального призначення для переміщення по снігу;  8703 40 – гібридні транспортні засоби з бензиновим двигуном, обладнані електродвигуном без необхідності зовнішньої підзарядки);

8704 – для перевезення вантажів (загальною масою до 3,5 тон);

— були у використанні та з року випуску яких минуло більше п’яти років;

— відповідають певним екологічним нормам;

— не походять та/або не ввозяться з держави-окупанта (агресора) та/або з тимчасово окупованої території України;

— які станом на 31 грудня 2020 року перебували в Україні в митному режимі тимчасового ввезення або транзиту;

— у кількості не більше однієї одиниці на кожну товарну позицію (1 одиниця – за кодом 8703 та 1 одиниця – за кодом 8704).

 

Источник

Новости Украины