За інформацією: Суспільне Полтава.
Евакуйовані жителі із Донеччини. Суспільне Полтава
"А потім почались ці дрони. Всі прильоти пішли від шахти західної. Це початок селища. "Лягли" повністю будинки, і все, пів центру нема. Було багато втрат. Виїжджали хто як міг", — продовжила переселенка Олена Писаренко. Обстріли не припинялися навіть вночі, розповідає переселенка Олена Писаренко.
"Я сплю біля вікна, і раптом усе починає трястися. Стіни дриґотять всі, хата двигтить. Ложки на столі, вазочки — все торохтить. Не можна спати. Лежиш, тихо прикрився — і все. Що робити? Поки перестріляють, тоді вже тихо, години дві, тоді задрімаєш трохи", — додала Олена Писаренко.
Переселенка з Донецької області Олена Писаренко. Суспільне Полтава
Евакуація відбувалася у складних умовах.
"Евакуація давно почалася. З Покровська виїжджали люди. Хто з села, хто звідки. А я терпіла до останнього". "Важко було виїжджати, бо вони всюди об'їжджали, щоб на Білицьке попали", — розповіла переселенка. У Кременчуці евакуйованим надали тимчасове житло у гуртожитку та соціальну та юридичну допомогу.
Оцінка потреб в послугах. Суспільне Полтава
"Проводиться оцінка потреб в послугах соціального супроводу, яким треба людям першочергова допомога. Це проводиться аналіз їхніх документів чи все в порядку, чи все вдалося з собою забрати з дому, чи всі вони дійсні". "Потім усі пакети документів формуємо та надаємо відділам соціального захисту населення для отримання статусу людини внутрішньо переміщеної особи", — повідомив керівник гуманітарного центру "Проліска" у Кременчуці Дмитро Бражник. Надалі внутрішньо переміщеним особам допоможуть отримати психологічну допомогу, відновити втрачені документи та працевлаштуватися для швидшої соціальної адаптації.
Дмитро Бражник, керівник гуманітарного центру «Пролісок» у Кременчуці. Суспільне Полтава
"Оцінюється стан людей, кому треба медична допомога, другим етапом після того, як розселилися, поспілкувалися психолог, який наш визначає і спілкується з людьми і визначає потребу саме в психосоціальній підтримці. Надається різного виду підтримка психологічна це перша екстрена психологічна допомога або людина починає працювати з психологом на довготривалий термін, це дуже важливий крок сьогодні, тому що залишити все і переїхати на нове місце це дуже важко", — додав Дмитро Бражник.
Загалом, до Кременчука евакуювали 14 жителів Донецької області.
Читати ще
Читати ще «Народ бастує»: чому у центрі Полтави люди викидають сміття на землю