Долар підскочив до 20-річного максимуму, а фондові ринки впали на новинах про мобілізацію


Долар підскочив до 20-річного максимуму, а фондові ринки впали на новинах про мобілізацію

Ілюстративне фото: depositphotos

Курс долара США зріс до 20-річного максимуму, а європейські акції впали після звернення російського диктатора Володимира Путіна та оголошення часткової мобілізації до РФ. Про це повідомляє Financial Times і Bloomberg.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Telegram: коротко про важливе

Індекс, що відстежує курс американської валюти по відношенню до півдюжини інших валют, зріс на 0,5% на ранкових торгах у Лондоні. Євро впав на 0,7% до долара США, а британський фунт упав на 0,4%. Долар вважається «притулком» на ринку і зазвичай зростає за часів геополітичних потрясінь, пояснює видання.

Bloomberg також зазначає, що активи-притулку, включаючи казначейські облігації США та японську єну, зіткнулися з попитом, оскільки заява Путіна про часткову військову мобілізацію підірвала настрої на ринку, який і так очікував на посилення монетарної політики Федеральної резервної системи.

Фондові ринки також упали на новинах про мобілізацію. Європейський фондовий індекс упав Stoxx 600 на 0,3% після відкриття, французький Cac 40 — на 0,8%, а німецький Dax — на 1%. Ф’ючерси на індекс S&P 500 знизилися на 0,2%.

Акції вже перебували під тиском через занепокоєння щодо майбутнього політичного рішення ФРС, згідно з яким очікується підвищення ставок на три чверті пункту.

  • Після новин про мобілізацію курс рубля почав зниження, а російські активи продовжили дешевшати.
  • 21 вересня Путін звернувся до народу на федеральних телеканалах, в якому оголосив про часткову мобілізацію в Росії та про «підтримку» фейкових «референдумів» на захоплених територіях.

Читайте також: Путін заявив, що «підтримає» псевдореферендуми та натякнув на ядерну зброю

Джерело