Бойовий робот «Лють». Михайло Федоров/Telegram
У Силах оборони Півдня розповіли про переваги бойового робота "Лють", якого розробили українці. Там кажуть, що військові задоволені, як машина допомагає штурмувати російські позиції.
Відео із бойовою роботою робота опубліковано у Telegram-каналі Сил оборони Півдня.
Зокрема "Лють" можна використовувати в обороні, як мобільну вогневу точку, яка може переміщуватись по позиції, вести вогонь з декількох позицій або використовувати, як спостережний пункт.
"Робот "Лють" атакує позиції росіян і прикриває наших захисників при штурмі. Військовим сподобалось, що ним легко управляти, та відзначили високий рівень радіо- й відеозвʼязку робота, а також його гарний приціл та ведення автоматичного вогню і вдень, і вночі", — розповіли у Силах оборони Півдня.
Наприкінці вересня 2023 року очільник Мінцифри Михайло Федоров розповідав, що робот "Лють" — розробка кластера Brave1. За його словами, машина озброєна танковим кулеметом, має оглядову камеру 360° та броню, яка захищає від стрілецької зброї й уламків. Він компактний і ним можна керувати дистанційно та виконувати бойові завдання.
Кластер Brave1
26 квітня 2023 року в Україні запустили Defence Tech кластер Brave1. Він став єдиною платформою для співпраці розробників військових технологій з компаніями, державою та армією. Платформа дозволить збільшити виробництво зброї та техніки.
Останні розробки наземних безпілотних технологій кластера Brave1
У листопаді 2023 року Михайло Федоров повідомляв, що учасники оборонного кластера Brave1 створили для військових універсального наземного робота UGV Sirko-S1. Машина може перевозити вантажі, евакуювати поранених та проводити розвідку позицій противника.
5 січня 2024 року Федоров інформував, що фахівці тестують наземного безпілотного робота D-21-11, який може проводити розвідку, а також обороняти, або штурмувати позиції.
Наприкінці лютого Федоров поінформував, що учасники кластера Brave1 розробили транспортер FoxTac на дистанційному керуванні для евакуації поранених військових з поля бою.