Скільки б туристи не подорожували, найчастіше їх ваблять природні дива, які здатні приголомшити та пробудити емоції. І це те, що ніколи не втратить своєї популярності. Величні фіорди, гірські вершини, водоспади та скелі – так звані місця свободи та витривалості. Сьогодні розповідаємо про локацію, де хоч і немає спеки впродовж року, але є на що подивитися. Тож з чого почати – читайте нижче.
Відео дня
Фортеця «Акерсхус»
Розташовується в Осло в бухті Oslofjorden. Її будівництво розпочалося у XIII столітті за наказом короля Гокона V.
Перша спроба штурму будівлі відбулася у 1308 році під проводом Еріка Магнуссона, майбутнього правителя Швеції. Однак норвезькі війська відстояли фортецю та перемогли в битві. У 1527-му атракція постраждала від пожежі, яку спричинив удар блискавки.
У 1590-х фламандський архітектор Ганс ван Стенвінкель перетворив середньовічну цитадель на ренесансну споруду.
Сьогодні тут розміщується штаб Збройних сил та Міністерство оборони Норвегії. Також туристи можуть відвідати музей норвезького Опору і музей фортеці Акерсхус.
Парк скульптур Вігеланда
Знаходиться у районі Фрогнер, неподалік столиці. Атракцію вважають найпопулярнішою пам’яткою країни. Вона займає понад 30 гектарів землі.
Тут розмістили експонати скульптора Ґустава Віґеланда 1907-1942 років.
Всі фігури відображають стани, в яких перебуває людина: біг, танці, ходьба, поцілунки, смуток, боротьба тощо. Нині у парку розміщується близько 227 скульптурних груп.
«Язик Троля»
Розташовується на горі Ск’єггедаль біля міста Одда на висоті понад 700 метрів над рівнем моря.
Кам’яний виступ утворився з відколотої частини скелі. У 2009 році, завдяки публікації на обкладинці популярного туристичного журналу, природна атракція стала справжньою туристичною сенсацією. Це призвело до стрімкого збільшення кількості туристів.
У 2010-му перестав працювати фунікулер, який спрощував підйом на вершину. Сьогодні сміливцям доводиться долати значний шлях – майже 12 кілометрів в одну сторону та ще стільки ж у зворотну.
Майте на увазі, найкращий період для подорожі – з червня по жовтень, коли немає снігу.
До речі, у 2024-му відомий норвезький ді-джей та музичний продюсер Kygo зняв тут відеокліп. Для цього на Язик Троля з гвинтокрила спустили рояль.
Водоспад «Сім сестер»
Розміщується у фюльке Мере-ог-Ромсдал у південно-західній частині країни. Водограй складається із семи потоків. Його висота становить близько 410 метрів.
Існує легенда про вікінга, який прийшов свататися до семи сестер. Його настільки вразила їхня краса, що він застиг на місці, адже не знав, яку обрати. Після довгого очікування дівчата перетворилися на водоспади.
Побачити витвір природи можна на прогулянці кораблем.
Музей Кон-Тікі
Знаходиться на півострові Бюґдьой в Осло. Його присвятили подорожам науковця Тура Геєрдала.
Тут зберігається пліт з бальсових колод, на якому мандрівник подорожував у 1947 році. Також є й інші судна: «Ра», «Ра ІІ», «Фату-Хіва» тощо.
Також працює крамничка зі сувенірами.
Набережна Брюгген
Розташовується у центрі Бергена. Головною прикрасою набережної є 60 кольорових будиночків. Весь квартал входить до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Мандрівники можуть завітати до сувенірних крамниць та відвідати місцеві ресторани та кафе.
До речі, в закладах готують безліч рибних страв: мармурові креветки, фіолетові восьминоги, кренделі з медузою та, навіть, китове м’ясо. Також радимо спробувати вафлі в шоколаді kvikk lunsj та гарячий напій glögg.
Сходи тролів
Розташовується у північній частині західної Норвегії у регіоні Вестланн.
Дорогу відкрили в 1936 році за правління короля Гокона VII. Під час підйому шлях має 11 крутих поворотів. Приблизно посередині маршруту розміщується міст через водоспад Stigfossen.
На висоті 858 метрів над рівнем моря знаходиться стоянка та численні сувенірні крамниці. Також є оглядовий майданчик, звідки можна помилуватися водограєм та Сходами тролів.
Подорож до Норвегії – інвестиція у незабутні враження, які залишаться з вами на все життя.
Раніше OBOZ.UA розповідав про місця, де можна на власні очі побачити дивовижну красу північного сяйва
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!